Narlıdere Life

Bornova‘da hayat boyu öğrenme atölyeleri

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde, hayat boyu öğrenme fikri kapsamında düzenlenen atölye çalışmaları başladı. Yediden yetmişe herkesin başvurabileceği eğitimler Aralık ayı sonuna kadar her hafta Salı ve Perşembe günleri gerçekleşecek. 

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde, yediden yetmişe herkesin başvurabileceği, hayat boyu öğrenme fikri kapsamında yapılan atölye çalışmaları başladı. Aralık ayı sonuna kadar her salı ve perşembe günleri yapılacak eğitimlerde gezi ve bilim atölyeleri düzenlenecek. 15 kişilik gruplarla, alanında uzman eğitmenler eşliğinde uygulanan çalışmalar kapsamında merkez içerisinde bulunan Fosil Bilim Merkezi ve Astronomi sınıfı içinde geziler yapılıyor. 

Bilimsel yöntemler ışığında

Atölye çalışmalarında katılımcıların günlük hayatlarında, doğada karşılaştıkları olguları keşfetmeleri, altında yatan bilimsel süreçleri takip ederek çevrelerinde olup biteni, bilimsel yöntemler ışığında fark etmeleri sağlanıyor. Merkez içi gezilerde ise özel olarak dizayn edilmiş astronomi sınıfına katılanlar,  uzayı, gezegenleri ve astronomi hakkında bilgileri öğrenirken, Fosil Bilim Merkezi içinde de  gezegenimiz hakında bilgi sahibi oluyor. Katılımcılar, burada dünyanın 550 milyon yıllık tarihine bir zaman tüneli içinde, fosiller, jeolojik kesitler, animasyonlar, diaromalar ve üç boyutlu canlandırmalar eşliğinde tanıklık etme imkanı buluyor. 

Melis Cantürk

Yorum ekle

Bizi takip edin!

Kültür - sanat ve gayrimenkul haberleri için bizi takipte kalın.

0 553 703 54 33

/* ]]> */