AGORA SİNEMALARI / VİZYONDAKİ FİLMLER

Sevimli Dostlar

Tür: Komedi, Aile
Yapımı: 2018 – Almanya
Yönetmen: Joachim Masannek
Oyuncular: Peri Baumeister, Aylin Tezel, Tom Beck, Christoph Maria Herbst, Meret Becker

Çocuk kitabı serisinden uyarlama olarak çekilen filmde, hayvanlarla konuşabilen küçük bir kızın maceraları anlatılıyor. Liliane, hayvanlar ile konuşabildiğini küçük yaşta fark etmiştir. Hayvanat bahçesinde yaşanan bir hırsızlık oalyı sonrasında Liliane, hayvanların ve yeteneğinin yardımıyla hırsızların peşine düşer. 

Örümcek Adam: Evden Uzakta

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Yapımı: 2019 – ABD
Yönetmen: Jon Watts
Oyuncular: Tom Holland, Zendaya Coleman, Michael Keaton, Marisa Tomei

Örümcek Adam: Evden Uzakta, Marvel Sinematik Evreninde geçen ikinci Örümcek Adam filmi. Filmde Avengers: Endgame sonrası yaşadığı kayata adapte olmaya çalışan Peter Parker, bir yandan da özel hayatı ve süper kahraman kimliği arasında bir denge kurmaya çalışıyor. Örümcek Adam olarak yaşadığı hayattan bir süre uzaklaşmak için Avrupa’ya bir okul gezisine katılan Peter’ın peşini ”Örümcek Adam Sorumlulukları” o kadar da kolay bırakmayacaktır.

Tolkien

Tür: Biyografi, Dram
Yapımı: 2019 – ABD
Yönetmen: Dome Karukoski
Oyuncular: Nicholas Hoult, Lily Collins, Pam Ferris, Craig Roberts, Derek Jacobi

J.R.R. Tolkien’ın hayatını konu alan film, yazarın yetim kaldığı çocukluk döneminden başlayarak, hayatının ilerleyen dönemlerini de anlatıyor. Fim, I. Dünya Savaşı döneminde yazarın yaşadıklarından tutun ki, aşkı ve arkadaşlıkları dahil olmak üzere birçok detaya yer veriyor. Tolkien’e daha fazla yakınlaşma şansını izleyiciye yaşatacak olan filmde, yazarın başyapıtlarını yaratırken hayatından kattığı izleri de anlama fırsatı bulacağız.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like