Evde çocuk hareketi başlıyor!

“Evde Kal” uyarılarını dikkate almak zorunda olduğumuz günler yaşıyoruz. Bu zor günlerde ebeveynleri ile birlikte evde zaman geçirmek zorunda kalan çocukların sıkılmadan, daha verimli, zinde zamanlar geçirmesini sağlayacak aktiviteler daha da önem kazandı.

Çocukların sosyal, mental, fiziksel ve bilişsel gelişimleri için gerekli olan hareket programları alanında uzman Muzipo Kids, konunun önemini daha da vurgulayacak bir sosyal sorumluluk çalışması başlattı.

Muzipo

Türkiye’nin İlk Çocuk Hareket Üssü Muzipo Kids, çocuklar için hazırlanan hareket programlarının evde uygulanabilir bölümleri için kısa videolar üretti. 18-36 ay / 3-5 yaş / 6-12 yaş grubu çocukların evdeki diğer aile üyeleriyle birlikte katılabilecekleri aktivite videolarını Youtube kanalında yayınlamaya başladı.

Çocuklarla birlikte evde uygulanabilecek kısa süreli basit oyun ve fiziksel aktivitelerden oluşan videolarda, her evde rahatça bulunabilecek paspas sapı, şişe, kağıt rulosu, oklava gibi eşyalar yardımcı malzeme olarak kullanılıyor.

Evde hareket videoları çocukların fiziksel gelişimlerine yardımcı olacak. Evde geçirilen zorlu saatleri eğlenceye ve harekete çevirecek.

“Evini Hareket Üssü Yap” mottosuyla sunulan oyun ve aktiviteler, Coronavirüs nedeniyle evde olan çocukların bu dönemi sağlıklı atlatabilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Videolara Muzipo Kids Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

Uzmanlara göre evde hareket programları böyle zorlu dönemlerin atlatılmasında oldukça önemli bir role sahip.

Aktiviteler, evde geçirilen uzun saatler içerisinde çocukların teknolojik bağımlılıklarını azaltıyor.

Ebeveyn ve çocuk ilişkisini güçlendirerek aile bağlarını sağlamlaştırıyor.

Ayrıca uzun süre oturmanın yaratmış olacağı sedanter hayatı da yok edebilecek imkanlar sağlıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like