Karaburun’un hedefi Türkiye’nin karavan merkezi olmak…

İzmir’in doğal güzellikleri bozulmamış yörelerinin başında gelen Karaburun, Koronavirüs salgını sonrasında büyük talep gören karavan turizmin Türkiye’deki en önemli merkezlerinden biri olmayı hedefliyor.
Bu amaçla ilçeye bağlı Mordoğan Mahallesi Ardıç Mevkii’nde mülkiyeti
Karaburun Belediyesi’ne ait arazi, altyapısı Belediye tarafından hazırlanarak birer haftalık dönemler halinde karavancılara kiralanacak.

34 adet motokaravan, 6 adet de çekme olmak üzere toplamda 40 karavanın
konaklayabileceği arazide su, atık su, elektrik, duş, bulaşıkhane gibi altyapı hizmetleri Karaburun Belediyesi tarafından en üst standartlarda sunulacak.

// PİLOT UYGULAMA YAYGINLAŞACAK

İzmir Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Atilla Savaşçı ile İzmir Kamp ve
Karavan Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini kabul eden Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, pandemi sonrasında tüm dünyada karavan turizmine ilginin arttığına dikkat çekerek, hedeflerinin ilçeyi dünya karavan turlarının konaklama rotaları arasına dâhil etmek olduğunu söyledi. Ardıç’taki pilot uygulamanın ardından ilçenin farklı bölgelerinde benzer tesisler yapmayı amaçladıklarını kaydeden Erdoğan, şu bilgileri verdi:

“Süreci tamamıyla Belediye olarak biz yöneteceğiz. Karavan başı ücret
alınacak. Karavan sahiplerinin kullanımı için elektrik, su, duş alanı ve
bulaşıkhane hizmetlerini tamamlayacağız. Özellikle Avrupa’da karavan tatili çok yaygın. Gelir seviyesi yüksek olan bu insanlar, özellikle Yunanistan ve İtalya gibi ülkelerde kendileri için özel olarak hazırlanan tesislerde konaklıyorlar. Bu rotalarda tarihi ve turistik tesisler de yer alıyor. Hem ülkemizde hem de Avrupa’da ilçemizin adını karavan turizmi ile birlikte anılmasını istiyoruz.”

// “BELEDİYE ELİYLE YAPILAN İLK PROJE”

İzmir Kamp ve Karavan Derneği Başkanı ve Ulusal Kamp ve Karavan
Federasyonu Yöneticisi Atilla Savaşçı da, yönetimleri süresince İzmir’de belediye eliyle yapılan ilk projenin Karaburun’da gerçekleşecek olmasından mutluluk duyduklarını belirterek, “Başkan İlkay Girgin Erdoğan’ı vizyoner ve yenilikçi bakış açısı nedeniyle tebrik ediyoruz” dedi.
Dernek olarak projeye katkı sunmaktan büyük mutluluk duyacaklarını
kaydeden Savaşçı, sosyal medya üzerinden projenin ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımını yapacaklarını sözlerine ekledi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like
Devamını oku...

İşte benim Zeki Müren

“Sanat Güneşi” Zeki Müren yaşama veda ettiği yerde İzmir Kültürpark’ta düzenlenecek etkinlikle anılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cuma…