İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sinema dayanışması

300 BizPuan biriktiren 2 bin 500 kişiye iki kişilik bilet
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sinema dayanışması


İzmir kent belleğinin simgesel kültür mekanlarından Karaca Sineması’nı yaşatmak için sanatseverlerin oluşturduğu dayanışmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanma riskiyle karşı karşıya kalan 50 yıllık sinema salonu için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, sosyal projelerde yer alan gönüllülere Karaca Sineması’ndan bilet armağan edecek. Bizİzmir dijital platformları üzerinden gönüllü projelerde yer alarak 300 BizPuan biriktiren 2 bin 500 kişiye iki kişilik bilet armağan edilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınından etkilenen kültür sanat dünyasına yönelik desteklerini sürdürüyor. Bu zor günlerde ayakta kalma mücadelesi veren kentin son cadde sinemalarından Karaca için sinemaseverlerin yaptığı çağrıya tepkisiz kalmayan Büyükşehir Belediyesi, yeni bir uygulama başlattı. Bizİzmir dijital platformları üzerinden gönüllü projelerde yer alarak 300 BizPuan biriktiren 2 bin 500 kişiye Karaca Sineması’ndan iki kişilik bilet armağan edilecek. Hayata geçirilen uygulama özellikle gençleri sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya teşvik etmenin yanı sıra, 50 yıllık geçmişe sahip Karaca Sineması’nın yaşatılmasını hedefliyor.

300 puana iki kişilik bilet
Gönüllüler puanlarını ve bilet bilgilerini Bizİzmir.com web sitesi ve mobil uygulamalarından kontrol edebilecek. İzmirliler almaya hak kazandıkları biletlerini Karaca Sineması’nda bir sene içinde kullanabilecekler. Biletlerde yer alan kare kod (QR) ile sinema gişesinden koltuk numarası almak mümkün olacak.

Biletler başka bir kişi tarafından da kullanılabilecek. İkiden fazla bilete sahip olanların biletleri tek kare kodda (QR) yer alacak. Biletlerin tümü bir defada ya da farklı zamanlarda kullanılabilecek.

Karaca Sineması İzmir’in Alsancak semtinde 1970’ten beri faaliyet gösteriyor. Küresel salgın sürecinde zor zamanlar geçiren Karaca Sineması’nın kapanma kararı üzerine bir destek kampanyası düzenlenmişti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in devreye girmesiyle Karaca Sineması’nın kapatılma kararından vazgeçilmişti.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like
Devamını oku...

İzmir Körfezi’nde Bir İlk

İZSU Genel Müdürlüğü’nün TÜBİTAK işbirliğiyle yürüttüğü Oşinografik İzleme Projesi kapsamında alınan su altı görüntüleri Körfez’deki iyileşmenin sürdüğünü bir…