Urla Yazı Sanatla Karşılıyor

Urla’da faaliyet gösteren kültür sanat mekanlarını çatısı altında toplayan Urla Sanat Rotası, İzmirlilerin özlemle beklediği sanat coşkusunu Urla Sanat Haftası ile getiriyor 

Zengin tarihi, gurme restoranları ve doğal güzellikleri ile bir cazibe merkezi haline gelen Urla, bu sefer sanatsal kimliği ile gündeme geliyor. Renkli içerikleri ile ilgi çeken Alan Pa, BE Contemporary, Galeri Kırmızı, Gru Art Gallery, Mimas Sanat Evi ve Köstem Zeytinyağı Müzesi Urla Sanat Rotası şemsiyesi altında, yeni bir değere imza atıyor: Urla Sanat Haftası. İlki 4-11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek programda etkinlik çeşitliliği göze çarpıyor.

Urla’da açık fikirli, çoğulcu ve yenilikçi sanat etkinlikleri düzenlemek için bir araya gelen bağımsız sanat mekanlarının 2021 yılında kurduğu Urla Sanat Rotası’nın davetiyle ve Urla Sanat Haftası kapsamında Ayşegül Sönmez, Bramt Theatre, Hane Stand-Up, Kadro Pa, Sonat Sözer, Umut Altıntaş, Tiyatro Alesta, ve Yekateryna Grygorenko Urla’da sanatseverlerle buluşuyor.

Urla Sanat Haftası sanatın birleştiren, şifalandıran, güldüren, hüzünlendiren ve özgürleştiren yanları ile izleyiciyi karşılıyor. Urla, İzmir ve şehir dışından gelen sanatçı, teorisyen, yazar, müzisyen ve tiyatro ekipleri ile birlikte Urla’da daha önce benzeri yaşanmamış bir deneyim sunuyor.

Urla’da yaşanacak bu coşkulu haftanın ayrıntılarına https://www.urlasanatrotasi.com/ internet sitesinde ve @urlasanatrotası sosyal medya hesaplarında, #urlasanathaftası etiketi altında erişilebilir. Biletli etkinlikler tekli ve kombine olarak kapıda veya biletinial.com adresinden satın alınabilir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like