Yazarlar

1967 yılında doğdu. 9 Eylül Üniversitesi Elektrik – Elektronik bölümünde eğitimini tamamladı. Bölgesel bir gazetenin kurucusu ve ortağı oldu. Bazı kurumsal tanıtım dergilerinde editörlük yaptı. Birçok sivil toplum örgütünde faaliyet gösterdi. Gayrimenkul pazarlama konusunda eğitim aldı. Halen gayrimenkul pazarlama ve yatırımların yönlendirilmesi konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Narlıdere Life dergisinin de gayrimenkul editörüdür.

Barış Yaka
Psikolojik Danışman, Dr.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalında öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca, ergenlere ve yetişkinlere çeşitli konularda (ör. uyum sorunları; evlilik/ilişki sorunları, boşanma/ayrılık; beden imajı sorunları; travmatik yaşantılar; kaygı, korku, panik, stres ve öfke gibi duygular ile ilgili sorunlar; duygudurum sorunları; cinsel sorunlar) psikolojik danışmanlık yapmaktadır.
birinianlamak.com

Bir dönem Kadınca dergisinin internet sitesinde yöneticilik yapan Funda Erkoç, magazinextra.com  sivridlli.com, magazinkolik.com gibi sitelerde köşe yazarlığı yaptı. magazinmatik.com, medyaextra.comsensinhaber.com sitelerinin kurucusudur. Yeni Çağrı gazetesinin hafta sonu magazin köşesini hazırlıyor. Boxer dergisinde de köşe yazarı ve röportördür.

Ş. Tuğrul Kunt 1982/Eskişehir 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Cerrahi Uzmanı ünvanını aldı. Halen Ege Üniversitesi’nde doktora eğitimini sürdüren Tuğrul Kunt, aynı zamanda Narlıdere, Medicapet Veteriner Kliniği’nde kurucu hekim olarak görev yapmaktadır.

1991 yılında İzmir’de doğdu. Öğretmenleri ve ailesi sayesinde katıldığı çoğu resim yarışmasını kazanarak çizim dersleri almaya başladı. Lisede yetenek sınavları ile Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü mezunudur. İnsan için başarılı tasarımlarının yanı sıra evcil hayvanlar içinde tasarımlar yaparak defile yaptı. Şuan Atölye İzmir’de moda eğitmenliği yapıyor. 


Özge Mardi Bayar
Grafik Tasarımcı / Akademisyen / Yazar

1981 yılında doğdu. Göztepe Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü yetenek sınavını 1.’likle kazanarak eğitimine başladı. D.E.Ü. Güzel San. Eğitimi Böl. Resim Öğr. A.B.D. Grafik Tasarım Böl. Mezunudur. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Dokuz Eylül Ünv. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı “Çocuk Kitapları Resimlemede Karakter Yaratma” tez araştırması vardır. Vectorel Studio’da Reklam Sanat Yönetmenidir. VS Magazin Online dergisinin Görsel Yayın Yönetmenidir. Grafikerler Meslek Kuruluşu üyesidir. D.E.Ü. Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği A.B.D.Grafik Tasarım Bölümünde  Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Videmy.com online tasarım eğitimi platformu kurucusu ve eğitmendir.

 


Filiz Özkol
Astrolog / Yazar

 

 


Onurcan Çakır
Yüksel Mimar

 


Elif Arslan
Beslenme ve Diyet Uzmanı

 


Melodi Sezene
Şef / Venedik Catering Koordinatörü