Narlıdere Life

“Pınar Multi”

Pınar, Tüketicilerden Gelen Taleplerden Yola Çıkarak Multi’yi Geliştirdi!
Pınar’dan Tek Bardakta Çok Fayda Sunan Yeni Süt:

Türkiye’de süt sektöründe ilklerin markası olan Pınar Süt, tek bardağıyla (250 ml) yetişkin bir insanın günlük A, B1, B12, C, D vitaminleri ile kalsiyum ve çinko mineralleri ihtiyacının yüzde 38’ini karşılayan Pınar Multi’yi tüketicilerle buluşturdu. Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu; “Yaptığımız tüketici araştırmaları sonucunda, bağışıklık sistemini koruyan ve sağlıklı beslenerek zinde kalmayı sağlayan fonksiyonel ürünlere eğilim olduğunu gördük. Böylece 2 yıllık çalışma sonucunda vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Pınar Multi’yi geliştirdik” dedi.

Türkiye’de süt sektörünün öncü markası Pınar, tüketicilerinin deneyimlerinden yola çıkarak uzun bir süredir yürüttüğü çalışmaları tamamladı ve elde ettiği veriler doğrultusunda geliştirdiği Pınar Multi
ile sektörde bir yeniliğe daha imza attı. Bağışıklığı koruyarak sağlıklı ve zinde kalmanın çok önemli olduğu günümüzde Pınar, bir bardak (250 ml) Multi süt ile yetişkin bir insanın günlük A, B1, B12, C, D vitaminleri ile kalsiyum ve çinko mineralleri ihtiyacının yüzde 38’ini karşılamasına yardımcı oluyor.

Gürkan Hekimoğlu: “Tüketicinin tercihi sağlıklı yaşama destek ürünler”
Yeni ürün Pınar Multi’ye ilişkin değerlendirme yapan Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, son yıllarda tüketici nezdinde sağlıklı yaşam odaklı ürün talebinin arttığını gözlemlediklerini, bu doğrultuda ürün geliştirme çalışmaları yaptıklarını dile getirerek şunları söyledi: “Günümüz
dünyasında 24 saatlik zaman dilimi artık çok hızlı yaşanıyor. Böylesi bir devinim içinde kimi zaman tek bir besin kaynağından birden fazla vitamin ya da mineral alınması gerekebiliyor. Pınar olarak yaptığımız tüketici araştırmaları sonucunda, özellikle pandeminin de etkisiyle bağışıklık sisteminin korunması ve sağlıklı beslenerek zinde kalma çabasının öne çıktığı sonucuna ulaştık. Bu doğrultuda Pınar Süt Ar-Ge Merkezi ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile yürüttüğümüz 2 yıllık çalışma sonucunda Pınar Multi’yi geliştirdik. Pınar Multi, fonksiyonel süt kategorisi içinde tek bardakta çok fayda diyerek vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş içeriğiyle vücudun günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacak yepyeni bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.”

Vanilya ve Kakao Aromalı
Sade süte oranla yüzde 30 daha fazla protein içeren, şeker ilavesiz, düşük yağlı ve laktozsuz Pınar Multi’nin 500 ml ambalajda vanilya ve kakao aromalı seçenekleri bulunuyor.

Melis Cantürk

Yorum ekle

Bizi takip edin!

Kültür - sanat ve gayrimenkul haberleri için bizi takipte kalın.

0 553 703 54 33

/* ]]> */