Güzelbahçe’de Deniz Festivali

Güzelbahçe Belediyesi’nin düzenlediği Deniz Festivali’nde yemek yarışması yapıldı, ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Ünlü şair Ataol Behramoğlu şiir dinletisi sundu, İzmirli sanatçı Serap Yenici konser verdi.

 

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İlçe Başkanı Ednan Arslan, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı festivali’nde Güzelbahçe 1. Liman’da gerçekleştirilen yemek yarışması balık restoranlarının şefleri ve amatörler olmak üzere iki kategoride yapıldı. 23  kişi birbirinden ilginç balık mönüleri ile yarışmaya katıldı. Ünlü gurmeler; Sancar Maruflu, Levent Alpat, Mehmet Erşahin, Coşkun Mısırlıoğlu ve Metin Erşahin’den oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda şefler kategorisinde Arif Türker birinci, Serhat Güneri ikinci, Tufan Özdemir  ise üçüncü  oldu.

Amatörlerin katıldığı yarışmada ise Şennur Yıldırım’ın yaptığı balık mönüsü birinci, Ayten Kandemir ve Perihan Sarıgöl’ün yemekleri ikinci, Duygu Aydost’un yemeği ise üçüncülük ödülünü kazandı.

 

435 adet Güzelbahçe fotoğrafı yarıştı

 

Güzelbahçe ve Deniz konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri dağıtıldı, sergilenmeye değer fotoğraflar vitrine çıkarıldı, sergilendi. Yurdun dört bir yanından 99 fotoğraf tutkununun gönderdiği birbirinden güzel 435 adet Güzelbahçe fotoğrafları, fotoğraf sanatçıları Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, Erol Özdayı, Yunus Koç, Doğu Kendigelen ve araştırma görevlisi İlknur Gürses ile gazeteci Çağlayan Bilgen ve  fotoğraf editörü Şenol Arslan’dan oluşan jüri tarafından titiz bir şekilde değerlendirildi. Yarışma, Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ve Güzelbahçe Yaygın Eğitimi Güçlendirme ve Musiki Derneği ile ortaklaşa olarak Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu gözetiminde yapıldı.

1’inci Can Yücel, 2’nci Hakan Kuyumcu, 3’üncü İsmet Danyeli ve mansiyon alan Mehmet Öztürk ödüllerini törenle aldı. Daha sonra 34 eser sergilendi, büyük beğeni topladı.

 

Muhteşem şiir dinletisi ve konser

 

Tören sonrasında binlerce kişiye ekmek arası balık ikramı yapıldı. Ardından Gece Pazarı’nın kurulduğu alanda ünlü şair Ataol Behramoğlu, Haluk çetin’in gitarı eşliğinde şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkan İzmirli sanatçı Serap Yenici ise alanı dolduran binlerce Güzelbahçeliyi coşturdu, eğlendirdi.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like