Sahne sırası davul ustası Hafızoğlu’nda

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, “1 Festival İzmir” kapsamında sanatseverleri 19 Ekim Perşembe akşamı Türkiye’nin başarılı davulcusu Ediz Hafızoğlu ile buluşturacak.

Stüdyo ve konser müzisyeni olarak “caz”dan “rock’n roll”a, metalden deneysel müzik ve Balkan müziğine kadar birbirinden farklı tarzlarda çalışan birçok müzisyene eşlik eden; yerli caz sahnesinin en başarılı davulcuları arasında sayılan Ediz Hafızoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi AASSM’de doyumsuz bir müzik gecesinde müzikseverlerle bir araya gelecek.

19 Ekim Perşembe akşamı sahne alacak Hafızoğlu’na, vokallerde Elif Çağlar Muslu, Jülide Özçelik ve Ülkü Aybala Sunat, klavyede Ercüment Orkut, trompette Barış Doğukan Yazıcı, saksafonda Engin Recepoğulları ve Serhan Erkol, gitarlarda ise Orhan Deniz, Cem Tuncer ve Cenk Erdoğan eşlik edecek.

AASSM Büyük Salon saat 20.00’de başlayacak konserin biletleri AASSM (0 232 293 38 31), İzmir Sanat (0 232 293 40 49) ve İsmet İnönü Sanat Merkezi (0 232 293 46 04) gişeleri ile http://aassm.org.tr’den adresinden alınabilir.

“1 Festival”e devam

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1 Festival İzmir” kapsamında, iki Grammy ve cazda “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” sahibi, UNESCO tarafından “Barış Sanatçısı” seçilen Marcus Miller, 20 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Büyük Salon’da sahne alacak.

Festivalin kapanış konserinde ise Hintli perküsyon ustası Trilok Gurtu ile Tepecik Filarmoni var. 21 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Büyük Salon’da başlayacak konserde Gurtu’ya, Hamdi Akatay ile Memduh Akatay eşlik edecek.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like