Karabağlar’ın parkları rengârenk

Karabağlar’ın parkları rengârenk

Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte parkları rengârenk çiçekler ve bitkilerle donattı. İlçeye ayrı bir güzellik katan çiçekler için 3 ayrı kooperatiften çiçek ve çalı bitkileri tedarik eden Karabağlar Belediyesi, hem ilçeyi güzelleştirdi hem de yerel de kalkınmaya destek vererek örnek oluşturdu.
Kenti güzelleştirmek, üreticilere destek olmak adına köy kooperatifleriyle anlaşan Karabağlar Belediyesi, 3 ayrı kooperatiften çiçek ve çalı bitkileri alımı gerçekleştirdi. Urla Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Ödemiş Bademli Köyü Kooperatifi ve Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile sözleşme imzalayan Karabağlar Belediyesi, 730 ağaç ve ağaçcık, 19 bin 378 çalı, 26 bin yer örtücü ve 100 bin mevsimlik çiçek alarak parklarını güzelleştirdi.

Nefes alacak alanları yenilemeyi sürdürüyoruz

Yaz çiçeklerinin yanı sıra yapılan bitkisel düzenlemeyle daha da estetik bir görünüme kavuşan Karabağlar parklarında ayrıca yenileme çalışmaları da aralıksız olarak devam ediyor. Modern bir biçimde tasarlanan her türlü ayrıntının düşünüldüğü parklar, vatandaşlarında büyük beğenisini kazanıyor.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Güz konserleri geliyor

Kültür-sanat faaliyetlerini kentin farklı noktalarına taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 farklı mekanda 13 ücretsiz konsere daha hazırlanıyor. Kültür…