İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TÜRGÖK’E ZİYARET

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nı (TÜRGÖK) ziyaret etti.

11 yaşında geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeden, eğitimci, yazar, çevirmen ve avukat Gültekin Yazgan önderliğinde 2004 yılında kurulan TÜRGÖK’e İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ve üniversitenin öğretim üyeleri ziyarette bulundu.

TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan ile birlikte kitaplığı gezen Rektör Bedriye Tunçsiper ve öğretim üyeleri sesli kitap üretimi stüdyosunu ve yapılan çalışmaları inceledi.

“TÜRGÖK ile ortak çalışmalar yapacağız”

TÜRGÖK ziyareti ile ilgili konuşan Rektör Tunçsiper, Türkiye’nin en önemli kitaplıklarından biri olan TÜRGÖK’te bulunmaktan dolayı onur duyduklarını söyledi. İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak TÜRGÖK ile işbirliği ve ortak projeler gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Tunçsiper, “Gerekli araştırma ve incelemeleri yaptıktan sonra TÜRGÖK ile görme engelli bireylerimize yönelik başarılı çalışmalar yapacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Umuda ilmek attılar

Bölgelerin geçim kaynaklarına göre meslek kurslarını çeşitlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa’da ikinci kez “Balık ağı örücülüğü” kursu açtı.…