Narlıdereli kadınlara ‘Kooperatif’ müjdesi

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Narlıdereli kadınlar için ‘kooperatif’ müjdesi verdi. Başkan Adayı Engin “Kadınlarımız hem üretecek hem para kazanacak. Biz de destek olacağız” dedi.

“KADIN KOOPERATİFİ MÜJDESİ”

CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, 8 Mart’ta kadınlara ‘kooperatif’ sözü verdi. Göreve geldiği andan itibaren kadınların refahını artıracak projelere önem vereceğini söyleyen Engin, üretici kadın kooperatifi kuracaklarını, bu sayede kadınlara hem el emeklerini üretme hem de ev ekonomisine katkı sunma fırsatı sunacaklarını müjdeledi.


EL EMEĞİ ÜRETİME DÖNÜŞECEK

Başkan Adayı Ali Engin “Narlıdere yeni dönemde kadını ile konuşulacak, ‘kadın kenti’ olacak. Kadınlarımız sosyal yaşamın her alanında en önde yer alacak. İşgücünde ve üretimde mutlaka kadına yer vereceğiz. Yapacağımız ilk işlerden biri kadın kooperatifi kurmak olacak. Kadınlarımız el emeklerini üretime dönüştürecek ve satma imkanı bulacak. Ücretsiz kreşler açacağız, kadınları sosyal yaşama katacak adımlar atacağız. Çünkü bir ülkede kadınlar mutsuzsa o ülke gelişemez” dedi.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like