Öğrenciler iş dünyasıyla Ege’nin koordinatörlüğünde buluşacak

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı” bu yıl Ege Üniversitesi (EÜ) koordinatörlüğünde yapılacak. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın büyük önem verdiği fuarda, öğrenciler, bakanlık bürokratları ve iş dünyasının temsilcileriyle buluşacak. Fuarda, gençlere yönelik istihdam olanaklarının da sağlanacağını dile getiren Rektör Budak, “Öğrenciler ve mezunların kariyer planlaması açısından önemli bir yere sahip olan fuarı geniş bir katılımla düzenleyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde, Ege Üniversitesinin koordinatörlüğünde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleri ile düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nda Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerin öğrencileri, bakanlık temsilcileri ve iş dünyası ile bir araya gelecek. “Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan “Bölgesel Kariyer Fuarları”, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleşiyor. Bu kapsamda bu yıl, “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nın koordinatörlüğünü Ege Üniversitesi üstlendi. 20-21 Mart 2020 tarihinde İzmir Kültür Park Fuar alanında yapılacak kariyer fuara EÜ dışında 16 bölge üniversitesi katılacak.

ÖĞRENCİ VE MEZUNLAR İŞ DÜNYASI İLE BULUŞACAK

İzmir Ticaret Odası tarafından desteklenen fuar kapsamında öğrenciler ve mezunlar, bakanlık yetkililer, firmaların insan kaynakları temsilcileri ile buluşarak iş-staj fırsatları, kariyer imkanları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilecek, iş görüşmelerinde bulunabilecek.

EĞİTİM VE PANEL DE OLACAK

Fuarda ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, paneller, mülakat simülasyonları ve firmaların İK temsilcileri ile yapılacak mülakatlar yer alacak.

Katılımcı firma ve kurumlar, İzmir Kültürpark fuar alanında 2 gün boyunca stant açarak Ege Bölgesi’ndeki 17 üniversitenin farklı bölümlerinden katılım gösterecek öğrencilere ve mezunlara kendilerini tanıtma olanağı bularak iş ve staj başvurularını kabul edebilecek. Ayrıca mezunlar ve son sınıf öğrencileri ile mülakat yapmak isteyen kurum ve şirketlere mülakat odası tahsis edilecek.

“FUARA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Ege Üniversitesi olarak 2 gün sürecek fuardan, gençlerin çok iyi yararlanmasını istediklerini dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrenciler ve mezunların kariyer planlaması açısından önemli bir yere sahip olan fuarı geniş bir katılımla düzenleyeceğiz. Fuarda, öğrencilerle mezunlar çok farklı deneyimler kazanacak. Birçok firmanın temsilcisinin yanı sıra bakanlık yetkilileriyle de bir araya gelerek devletimizin iş olanaklarıyla ilgili bilgi alabilecek. Ege Üniversitesi olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Umarım gençlerimiz fuardan en iyi şekilde yararlanır ve kariyerleri açısından önemli çıktılar elde eder” diye konuştu.

FUARA KATILACAK ÜNİVERSİTELER

Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde fuara katılacak diğer üniversiteler ise şunlar; Dokuz Eylül, İzmir Yüksek Teknoloji, Katip Çelebi, İzmir Demokrasi, Bakırçay, İzmir Ekonomi, Yaşar, Tınaztepe, Aydın Adnan Menderes, Manisa Celal Bayar, Balıkesir, Uşak, Pamukkale, Muğla, Kütahya Dumlupınar ve Kütahya Sağlık Bilimleri üniversiteleri.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like