Urla Enginar Festivali evlerinize geliyor

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle tarım ve yerel gastronominin daha da çok gelişmesi, üreticimizin ve esnafımızın kazanç sağlaması için düzenleyeceğimiz 6.Uluslararası Urla Enginar Festivalini iptal edilmişti. 

Üretimi yapılan enginarların tarlalarda kalmaması için, enginar üreticilerinin mağdur olmaması adına “Urla Enginar Festivali” evlerde yapılacak. Dünyaca ünlü şefler ve uzmanlar evlerinde enginarı ve tariflerini öğrenmek isteyenler için yemekler yapıp tarifler paylaşacak, enginarın hikayesini, tarım ve gastronomiyi anlatacak. Urla Enginar Festivali internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında Festival için özel hazırlanan videolar yayınlanarak, Urla Enginar Festivali evlere taşınacak. 

Uygulamayla ilgili Urla Belediyesi’nden gelen açıklamada;  “Tüm Türkiye’yi Urla Sakız Enginarına sahip çıkmaya online & kargo ile Enginar almaya davet edeceğiz. Urla Belediyesi şirketi URİT, Urla Kadın Kooperatifi ve Urla Ziraat Odası işbirliğiyle, URİT ve Kadın Kooperatifi, telefon, mesaj ve web sitesi ile enginar siparişlerini alarak en sıhhi koşullarda işleyip evlerinize kargolayacak. Urla topraklarında yerel üreticilerimizin ürettiği mahsullerimiz için siz evde kalın Urla Enginar Festivali ve Sakız Enginarları evinize gelsin. Bu zorlu günlerde yerel üreticilerimize destek olmak, evlerinde yeni tarifler, bilgiler edinmek isteyenlere destek olmanızdan mutluluk duyacağız. Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle” ifadeleri kullanıldı.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like