Gıda paketlerinde artık marul da var

İzmir Büyükşehir Belediyesi Menderes’teki Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden 20 bin marul aldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri günde 3 bin marulu gıda yardım kolileriyle birlikte dağıtmaya başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında hazırladığı gıda paketlerine marul da ekledi. Salgın nedeniyle sıkıntılı günler geçiren üreticiyi desteklemeyi ve kentliyi sağlıklı gıdayla buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Menemen’deki Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden 20 adet marul aldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri günde 3 bin marulu gıda yardım kolileriyle birlikte dağıtmaya başladı. Gıda paketlerine daha önce de kooperatiflerden alınan taze bakla, bezelye ve sakız enginarı eklenmişti.

Üreticiye can suyu
Değirmendere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Aykut Dikmen koronavirüs salgını nedeniyle üreticinin yaşadığı sıkıntıları giderebilmek adına Başkan Tunç Soyer’in devreye girmesinin oldukça önemli olduğunu söyledi. Dikmen, “Alım gücünün azalması ve pazarlama sıkıntıları nedeniyle üretici ürününü satmakta oldukça zorluk çekiyor. Büyükşehir Belediyesi üreticiye can suyu oluyor” şeklinde konuştu.

Kooperatifler destekleniyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi destek olunması gereken ailelere dağıttığı kuru gıda paketlerindeki ürünlerle beraber kavurma olarak dağıttığı eti ve Süt Projesi kapsamında çocuklara ulaştırdığı sütü de üretici kooperatiflerinden alıyor.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Magazin

AHMET KURAL SETE ÇIKTI! Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği yeni sezonda sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan ‘Müjdemi İsterim’…