Dünya artık güvenilir ürünleri tercih ediyor

Pınar Süt Mamülleri Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Kurulduğumuz günden bu yana insanları sağlıklı süt ile buluşturmayı hedefliyor, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 28 ülkesinde tüketicilerle buluşuyoruz. Son dönemde dünyadaki tüketim alışkanlıklarını incelediğimizde insanların el değmeden üretilen hijyenik ambalajlı ürünlere yöneldiğini ve güvenilir ürünlerin tercih edildiğini  görüyoruz. Tüketicilerimizin ambalajlı süt ürünlerine gösterdiği talep 2020 yılı Mart- Nisan aylarında % 16,8 arttı” dedi.

Türkiye’yi hijyenik ve modern ambalajlı süt ile tanıştıran Pınar Süt, kurulduğu 1973 yılından bu yana ülkemizde sağlıklı nesillerin temellerini atıyor, tüketiciye güvenilir ürünler sunuyor.

Dünyayı etkisi altına alan salgın, küresel ekonomiyi etkilerken Pınar Süt; Türkiye’nin çiftçilerinin ürünlerini dünyayla buluşturmaya, Türkiye’ye kazandırmaya devam ediyor. 2019 yılında 43 milyon doları aşan ihracat rakamına ulaşan Pınar Süt, 2020’nin ilk çeyreğinde de hedeflerine ulaştı. 2020 yılında Gürcistan’a ihracata yeniden başlayan Pınar Süt, Çin’e de ihracat izni alan markalardan biri oldu.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

MAGAZİN

Ece Üner sahte hesaplara isyan ediyor Show TV ana haber spikeri Ece Üner, sosyal medyada adına açılmış sahte…