Geleceğin Gayrimenkul Trendleri ve Tüketicilerin Satın Alma Motivasyonları Nasıl Şekillenecek?

Gayrimenkul PR; ‘Özellikleri Olan, İkna Edici Gayrimenkuller Tercih Edilecek’

Gayrimenkul PR; ‘Finansal Kabiliyetleri Olan Gayrimenkuller İlgi Görecek’

Gayrimenkul trendlerinde ve tüketicilerin satın alma motivasyonlarında önemli değişiklikler olduğunu belirten Gayrimenkul PR şirketi, ‘konutlar iş, eğitim ve yaşam alanları olurken, tüketiciler daha kullanışlı ve finansal kabiliyetleri de olan gayrimenkullere sahip olmak istiyor’ açıklamasını yaptı.

Konutlarda artık daha fazla zaman geçirildiğini belirten gayrimenkul ekonomisi ve pazarlanması alanında faaliyet gösteren Gayrimenkul PR, depreme dayanıklılık, sosyal olanaklar sunan, daha fazla kullanım alanları ve finansal kabiliyetleri yüksek olan gayrimenkullerin tercih edileceğini açıkladı.

Gelecekte Gayrimenkulün ekonomide çok daha önem taşıyan finansman değişim aracı olacağını öne süren Gayrimenkul PR; ‘Konutlar iş, eğitim ve yaşam alanlarına dönüştüğü için fonksiyonları arttı. Gayrimenkulün gerçek yatırım değeri konusunda ekonomistlerden görüş almasında tüketiciler açısında uzun vadede sonsuz faydalar var’ açıklamasını yaptı.

Beğenerek değil, gerçek yatırım değerine odaklanılarak gayrimenkul alınmalı

Geleceğin gayrimenkul trendlerinde geniş yaşam alanları barından ve kendi enerjisini üreten site şeklindeki konutların olacağını öne süren Gayrimenkul PR, şu analizi yaptı.

Müstakil gayrimenkuller kalıcı bir cazibe oluşturdu ve bu alanda üretilecek konutların iç mimarisinde yeni kullanım alanları yaratılarak fonksiyonları artırılacak. Tüketiciler, sosyal olanakları olan kendi enerjisini üreten, su toplayan, site şeklindeki konut projelerine geçiş yapmaya başlayacak. Sadece ‘beğendim’ diyerek gayrimenkul alınmamalı. Gayrimenkulün rakibi menkul kıymetlerdir. Yeni dönemde Gayrimenkulün kira performans analizi ve gerektiğinde hızlı satışa dönüşmesi de önem taşımaktadır. ‘Zamanla değer kazanacak’ sözüyle artık hiçbir tüketici gayrimenkul almamaktadır. Tüketiciler, gayrimenkulün olası depreme karşı direncine, bölgenin demografik yapısına, ekonomik potansiyeline, alt yapısına, enerji kaynaklarına, gayrimenkulün finansal kabiliyetlerine odaklanmalı ve bu konuda ikna edici bilgilere sahip olmaları gerekmektedir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like