2.Tanju OKAN Pop Müzik Beste Yarışması – 2017” için geri sayım başladı.

TANJU OKAN 27 AĞUSTOS’TA YENİ BESTELERLE YENİDEN DOĞACAK

Urla Belediyesi, Urla Kaymakamlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Başkanlığı işbirliğiyle ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü’nün medya sponsorluğunda  “2.Tanju OKAN Pop Müzik Beste Yarışması – 2017” için geri sayım başladı.

Tanju Okan 27 Ağustos’ta yeni bestelerle yeniden doğacak. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen beste yarışması bu yıl 27 Ağustos’ta Tanju Okan’ın doğum gününde gerçekleşecek. “Egenin Cennetisin Sen Urla’m” sözleriyle Urla’ya duyduğu sevgiyi dile getiren Türk tarihinin gelmiş geçmiş en büyük seslerinden biri olan Tanju Okan için besteler bir kez daha Urla’da yarışacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 8 AĞUSTOS

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 8 Ağustos 2017 olarak belirlendi. Üç gün içinde değerlendirme yapılıp 11 Ağustos 2017 tarihinde finalistler belli olacak. TRT Türk Pop Müziği Repertuarı’nı geliştirmek, bestecileri ve söz yazarlarını nitelikli yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak, üniversite gençliğini müzik alanında çalışmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmanın final tarihi ise 27 Ağustos 2017 tarihinde olacak.

Yarışmaya katılım şartları bazıları şöyle: Eserlerin tamamen pop müzik anlayışı ve tarzında bestelenmesi, eserlerin süresinin 4.30 dakikayı geçmemesi ve yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde plak, kaset, CD ve benzeri şekilde ayrıca dijital ortamda yayınlanmamış olması, ayrıca benzeri yarışmalarda ödül veya mansiyon almamış olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılmak isteyen besteciler, başvuruyla ilgili detaylı bilgileri www.urla.bel.tr adreslerinden veya Yarışma Büro Sekreterliği – Urla Belediye Başkanlığı/Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden öğrenebilirler. İletişim: 0(232)754 10 88  (İç Hat: 140)

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like