İzmir’in Müzikleri APİKAM’da

İzmir Belediyesi’nin kuruluşunun 150. yılı kapsamında kent kültürünü ve tarihini konu alan söyleşilere evsahipliği yapan Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, bu kez “İzmir Müzikleri” konulu buluşmada Doç.Dr. Linet Şaul’u konuk ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği farklı etkinliklerle kentin geçmişine ışık tutmaya devam ediyor. İzmir belediyeciliğinin 150. yılı olması nedeniyle bu yıl kent kültürü ve tarihine ilişkin çalışmalarını yoğunlaştıran Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), yaz ayları boyunca 15 günde bir salı günleri gerçekleştirdiği söyleşilere  “İzmir Müzikleri” ile devam ediyor.

17 Temmuz Salı akşamı saat 20.30’da başlayacak söyleşide D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı Başkanı Linet Şaul konuk edilecek. Şaul,“İzmir’in Müzikal Çeşitliliği” konulu bir belgesel film gösterimi de gerçekleştirecek.

Etkinlik kapsamında pek çok renkli söyleşiye evsahipliği yapan APİKAM’ın bir sonraki konu başlığı “İzmir Mutfağı”, konuğu ise Dr. Betül Öztürk olacak. Program 31 Temmuz’da..

14 Ağustos’taki “İzmir’in Müzikal Belleğinde Kaybolan Türler”  başlıklı söyleşide ise kısa belgesel film gösteriminin ardından, Serap Tamay Tezcan ve İsmet Tezcan’ın sohbeti başlayacak.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like