25 attı, hiç yemedi

0
34

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Sualtı Ragbisi Takımı, Demokrasi Kupası’nda rakip filelere gol olup yağdı.

13 yılda sayısız kupa kazanarak rakipsizliğini Türkiye’ye kanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Sualtı Ragbi Takımı, bir kez daha birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmadı. Manisa Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Kupası’nda fırtına gibi esen İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Sualtı Ragbisi Takımı, rakip filelere 25 gol atarken hiç gol yemedi. Toplam 120 sporcunun katıldığı şampiyonada mavi beyazlılar Oğuzhan Özkaya Koleji Spor Kulübü’nü 3-0, Ege Üniversitesi’ni 6-0, İstanbul Buz Yüzme ve İzmir Yüzme Triathlon takımını 8-0’lık skorlarla yenerek kürsünün zirvesine çıktı.


Türkiye’nin en iyisiyiz

İzmir Büyükşehir Belediyespor olarak kadınlarda Türkiye’nin en iyisi olduklarını bir kez daha gösterdiklerini söyleyen Antrenör Didem Özdem, “Genç bir ekibiz ve her yıl tüm şampiyonalarda zirveden inmiyoruz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

En zor sporlardan biri

3,5 metre – 5 metre derinliğe sahip havuzlarda oynanan sualtı ragbisinde amaç, içinde tuzlu su konsantresi bulunan topu, oyun alanının karşılıklı dip kenar köşelerindeki kalelerin içine sokarak sayı elde etmek. Zor bir spor olan sualtı ragbisi, basit kuralları olmasına rağmen “göğüs göğüse” mücadeleye dayalı üstün performans gerektiriyor.