AGORA SİNEMALARI / VİZYONDAKİ FİLMLER

SİHİRLİ DADI

Tür: Fantastik , Müzikal

Yapımı: 2018 – ABD

Yönetmen: Rob Marshall

Oyuncular: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Meryl Streep

1930’lar Londra’sında Jane (Emily Mortimer) ve Michael Banks (Ben Whishaw) artık büyümüşlerdir, Michael da Cherry Tree Lane’deki evde yaşamaya devam etmektedir. 3 çocuğu ve hizmetçileri Ellen’la (Julie Walters) yaşayan Michael, bir süre önce eşini kaybetmenin üzüntüsünü duymaktadır. Bu esnada Mary Poppins (Emily Blunt) geri gelerek yeniden hayatlarına dahil olacaktır.

Börü

Tür: Aksiyon, Savaş

Yapımı: 2018 – Türkiye

Yönetmen: Can Emre, Can Özüduru

Oyuncular: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Atıf Emir Benderlioğlu, Murat Arkın, Mesut Akusta

Altı bölümlük Börü dizisinin finali niteliğinde olan filmde, Polis Özel Harekat biriminin en seçkin savaş timi olan Börü’nün 15 Temmuz gecesi yaşadıkları anlatılıyor. Ekip, en elit askerlerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur ve altından kalkamayacakları bir görev yoktur. Vatan aşkı ile tutuşan bu yalnız kahramanlar, 15 Temmuz gecesi merkezleri olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalandıktan sonra kabus dolu bir gece yaşayacaklardır. Bu gece boyunca mücadele etmeyi seçen; yaralarına, acılarına ve imkânsızlıklara rağmen görevlerini yapan Börü, tarihin akışını değiştirecek kahramanlıklara imza atacaktır.

Aquaman

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

Yapımı: 2018 – ABD

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Nicole Kidman

Atlantis kraliçesi Atlanna (Nicole Kidman) ile bir deniz feneri bekçisinin oğlu olan Arthur Curry (Jason Momoa), hakkı olan krallıkta hiçbir hak iddia etmeden yer yüzündeki hayatını sürdürmektedir. Atlantis’ten gelen Mera (Amber Heard), onu denizler altındaki ülkeye gelip krallığı alması için ikna etmeye çalışır. Nitekim aynı anneden doğmuş kardeşi Orm (Patrick Wilson) suyun üzerindeki dünyaya savaş açmaya karar vermiştir. Bu savaşı durdurabilecek tek kişi Aquaman’dir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like