Bağışlar kitap olacak

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları, daha fazla görme engelli kitap okuyabilsin diye TÜRGÖK’e ışık oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nın her yıl geleneksel olarak, yardım amaçlı gerçekleştirdiği yılbaşı panayırından elde edilen gelir bu yıl, Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na (TÜRGÖK) bağışlandı. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Genel Müdürü, Kurucu Temsilcisi Esra Sandalcı Adam, yapılan bağışın, kitaplara dönüşerek pek çok görme engelli bireye ışık olması temennisinde bulunurken, TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan ise kabartma kitapların daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşması için yapılan bağışların öneminin büyük olduğunu ifade etti.

İTÜ GVO İzmir Nesan Yerleşkesi’nde 40’a yakın firmanın sponsorluğunda gerçekleştirilen Yılbaşı Panayırı, öğrencilerin ve velilerin birbirinden eğlenceli etkinlikler ve birbirinden nefis yiyecek stantlarıyla yeni yıla güzel bir başlangıç yapmasını sağlarken, sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinden birine sahne oldu. TÜRGÖK yararına düzenlenen panayırdan elde edilen her gelir, görme engelli bireylere daha çok kitap ulaştırılması için birikti.

KİTAPLAR IŞIK OLACAK

TÜRGÖK’ü ziyaret eden İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam, hazırlanan bağış çekini TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgana teslim etti. Düzenlenen yılbaşı panayırında,  birlik ve beraberliğin pekiştirildiği örnek bir dayanışma günü yaşadıklarını belirten Adam, “Görme engelli kişilerin eğitimleri ile kültürel gelişimlerine ücretsiz hizmet eden Türkiye’nin ilk ve tek görme özürlüler kitaplığı, onların yazılı kaynaklara ulaşmasını sağlaması açısından çok önemli. Bizler yapılan her yardımın daha çok kitaba dönüşerek görme engelli bireylere ışık olmasını arzu ediyoruz. Böylesine önemli bir kurumun kurulmasını sağlayan Güntekin Yazgan’ı da saygıyla anıyorum” dedi.

6 BİN ÜYEYE KİTAP GİDİYOR

TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, yapılan her yardımın daha çok görme engelliye kabartma kitap ulaştırılması anlamına geldiğini söyleyerek, “Şu an 6 binden fazla görme engelli üyemiz var üstelik sadece Türkiye’ye değil, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Amerika gibi ülkelerde yaşayan, görme engelli Türkçe bilen üyelerimize kabartma kitap ulaştırıyoruz. Gönderdiğimiz kitaplarla KPSS sınavı, TEOG sınavı kazanan üyelerimiz var. Bizlere bu tip geri dönüşler oldukça nasıl önemli bir çalışma yaptığımızı daha iyi anlıyoruz. Bu nedenle daha fazla görme engelliye kitap ulaştırılması için yapılan yardımlar çok önemli” diye konuştu.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like