Modüler Sağlık Sigortasi Nedir?

Size özel seçim özgürlüğü sağlayan, bu sistemde her şey size özel… Tek yapmanız gereken hayalinizdeki sağlık sigortası ürününü tarif etmek! Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda seçim özgürlüğü sağlayan Modüler Sağlık Sigortası ile sayısız seçenekten size ve bütçenize uygun olanları seçin, kendinize özel sağlık sigortasını oluşturun. Bu ürün ile;

  • Seçim özgürlüğünüzü kullanarak, tercih ettiğiniz modülleri belirleyebilirsiniz,
  • Modüller içerisinde sunulan farklı limit, ödeme yüzdeleri ve muafiyet alternatifleri üzerinden seçim yaparak, ürününüzü bütçenize uygun hale getirebilirsiniz
  • Hizmet almak istediğiniz Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını sunulan farklı Network seçenekleri üzerinden özgürce seçebilirsiniz.

Modül Seçenekleri

Modüler sistem ile sunulan seçimlik detaylar ve farklı limit, muafiyet limiti ve ödeme yüzdesi alternatifleri ile ürününüzü bütçe ve ihtiyaçlarınıza göre kendiniz şekillendirebilirsiniz.
Standart paketlerde yer alan ihtiyaç dışı hizmetler nedeni ile yükselen maliyetler yerine; beklentilerinize göre hem esnek, hem de her bütçeye uygun ekonomik çözümler sunan Modüler Sağlık Sigortası ile ürününüzü kendinize özel hale getirebilirsiniz.

Kendi Ürününüzü Kendiniz Yapın!
a. Tercih ettiğiniz modülleri belirleyin!
b. Hizmet almak istediğiniz Anlaşmalı Kurum Ağı’nı seçin
c. Modüller içinde sunulan Limit, Ödeme Yüzdesi, Katılım Payı ve
Muafiyet tercihlerinizi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirin.

Yatak Tedavi Modülü
Ameliyatlar
Ameliyatsız yatışlar
Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tedavi ile Tetkikleri
Küçük Cerrahiler ve Tıbbi Gözlem
Genel Sağlık Kontrolü, Mamografi ve PSA
Ayakta Tedavi Modülü 
Doktor Muayenesi
İlaç ve Aşılar
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Laboratuvar Tetkikleri ve İleri Tanı Yöntemleri
Ambulans Hizmeti
Doğum Modülü
 
Normal doğum ve sezaryen
Gebelik rutin kontrolleri
Yenidoğan Paketi
Diş ve Gözlük Modülü 
Diş Muayenesi
Diş Tedavisi
Gözlük, Lens

Ek Hizmetler Modülü 
Sağlık Taraması (Check-up)
Prestij Paket (İkinci Görüş, Hastanede Özel Hizmetler, Yatarak Tedavi Sonrası Eve Nakil)
Gündelik Ameliyat Teminatı

Kimler Modüler Sağlık sigortası sahibi olabilir?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 64 yaşa kadar sağlıklı bireyler Modüler Sağlık Sigortası için başvuruda bulunabilirler. Ayrıca ebeveynler poliçede kendileri bulunmaksızın 6-17 yaş arası çocuklarının tek olarak sigortalanmalarını sağlayabilirler.

Modüler Sağlık Sigortası’nı nasıl kendime uygun hale getirebilirim?

Yatarak Tedavi modülüne ek olarak Ayakta Tedavi, Doğum veya Ek Hizmetler modüllerinin tümü, biri veya birkaçını seçerek ürününüzü beklentilerinize uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca, ana modüller içinde yer alan limit, anlaşmalı ve anlaşma harici kurum ödeme yüzdeleri, muafiyet, teminat kapsamı gibi özellikleri belirleme konusunda sunulan seçeneklerle de ürününüzü bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.

Doğum ve hamilelik giderleri Modüler Sağlık Sigortası kapsamında karşılanır mı?

Evet. Doğum Teminatı isteğe bağlı alınmaktadır. Tercihleriniz doğrultusunda kendinize en uygun limit ve katılım payı oranında seçimler yaparak doğum modülünüzü oluşturabilirsiniz. Doğum modülünü Normal Doğum, Sezaryen, Doğum ve Hamilelik Komplikasyonlarında kullanabiliyor olmakla birlikte; tercihinize bağlı olarak Gebelik Rutin Kontrollerinizi de bu modül kapsamında yaptırabilirsiniz.

Doğum modülü için bekleme süresi uygulanacak mıdır?

Evet. Doğum modülü teminatlarından bekleme süresi sonunda başlayan hamilelikler için yararlanabilirsiniz. Gebelik hak edişi hesaplamasında sigortalının son adet tarihi dikkate alınır. Son adet tarihinin Mavi Network’te 18 ay; Beyaz, Sarı, Yeşil Network’lerde ise 5 aylık bekleme süresi sonrasında olması gerekmektedir.

Ürünle sunulan ek hizmetler modülü altında hangi hizmetleri seçebilirim?

Ek hizmetler modülü altında; Sağlık Tarama (Check Up) Hizmeti, Prestij Paket ve/veya Gündelik Ameliyat teminatlarını seçebilirsiniz. Prestij paket seçimi ile birlikte; “İkinci Görüş, Hastanede Özel Hizmetler, Yatarak Tedavi Sonrası Eve Nakil Hizmetleri”nden yararlanılabilmektedir.

Modüler Sağlık Sigortası poliçemi yurtdışında da kullanabilir miyim?

İlgili modüllerde Yurtdışı kapsamının seçilmesi durumunda poliçeniz yurtdışında da geçerli olacaktır.

Modüler Sağlık Sigortası’nın geçerlilik süresi nedir?

Poliçe geçerlilik süresi; poliçe üzerinde yazan başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki süredir. Sigorta başlangıç günü öğle 12.00’de başlar ve bitiş günü öğle 12.00’de sona erer.

Sigorta süresi içinde eşimi ve çocuklarımı da poliçeme dâhil ettirebilir miyim?

Evet, Başvuru ve Bilgilendirme formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Poliçenizi satın aldığınız satış kanalı ile temasa geçerek, konuyu takip edebilirsiniz.

Sahip olduğum sağlık sigortası poliçemin şartlarını değiştirebilir miyim?

Poliçenizi satın aldığınız Satış kanalınız, poliçe bitiş tarihi öncesi ve sonrasına ait 15’er günlük sürelerde sizlere alternatif teklifler sunabilmektedir. Tercih edeceğiniz teklif üzerinden yapılan başvurularınız risk değerlendirme sürecinde olumlu sonuçlanması durumunda poliçenizin teminatlarında değişiklik imkânları bulunmaktadır.

Ömür boyu yenileme güvencesi nedir; nasıl hak kazanabilirim?

Kesintisiz olarak 3 yıllık sigortalılık sürenizin dolması sonucunda yapılacak değerlendirme ile Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazandığınız tarihten sonradan ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmadan ve teminat kapsamınız daralmadan yaşamınız boyunca güvencesini sağlamaya devam edebilirsiniz.

Poliçe kapsamına teminat eklemek / çıkartmak şansım var mı?

Poliçe yenileme dönemlerinde mümkündür. Poliçenizi satın aldığınız satış kanalınız poliçe bitim tarihi öncesi ve sonrasına ait 15’er günlük sürelerde sizlere alternatif teklifler sunabilmektedir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like