Hayatımız kitap

Kütüphane Haftası başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün başlayan Kütüphane Haftası’nda renkli etkinliklere evsahipliği yapacak.  Büyükşehir’in toplu ulaşımı kullanırken kitap okuyan İzmirlilere küçük sürprizleri de olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7 günlük Kütüphane Haftası kapsamında İzmirlilere okumayı sevdirecek birçok etkinliğe imza atacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı üyeleri, 25 Mart-31 Mart tarihleri arasında kutlanacak hafta boyunca, toplu ulaşımda kitap okuyan İzmirliler için “küçük sürprizlere” hazırlanırken, şehrin çeşitli bölgelerindeki durak raketlerinde de ünlü yazar ve şairlerin söz ve dizelerine yer verildi.

Bugün saat 14.00’de İzmir Büyükşehir belediyesi Kent Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek Kütüphane Haftası açılışında Tuğrul Keskin ve Yunus Bekir Yurdakul’un söyleşisi yer alacak. Saat 19.00’da tamamı görme engellilerden oluşan Tiyatro Nienor Braille Okuma Tiyatrosu ekibi Kent Kütüphanesi’nde sahne alacak.

26 Mart Salı  günü saat 12.00’de Kent Kütüphanesi’nde Nazlı Çevik Azazi ile Masal Atölyesi, 28 Mart Perşembe saat 15.00’de ise İclal Dikici ile Çocuk Atölyesi yapılacak.

Atölyeler ile ilgili detaylı bilgi http://kultursanat.izmir.bel.tr/ internet adresinden alınabilir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like