İzmir İnşaat Mühendisleri Odası’ndan gıda paketi

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi “Biz Varız” kampanyasına destek oldu, İzmir Büyükşehir Belediyesi inşaat mühendislerinin dayanışma paketlerini Buca’da dağıttı. Dağıtıma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer eldiveni, maskesi ve siperliğiyle katıldı. Soyer dayanışma çağrısını yineledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal etkilerini azaltmak için başlattığı “BizVarız” kampanyasına İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İzmir Şubesi de destek verdi. İMO tarafından alınan 230 adet gıda paketi, Buca ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde dağıtıldı. Dağıtıma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ve İnşaat
Mühendisleri Oda Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar katıldı. Dayanışma kampanyasının büyümesinin kendilerini umutlandırdığını söyleyen Tunç Soyer, “Gerçekten İzmir, İzmir’e sahip çıkıyor. Bir birine sahip çıkıyor İzmirli. Bu çok kıymetli. O nedenle çok mutluyuz” diye konuştu.  

“Dünya komşuluğu keşfetmeye çalışıyor”

Desteklerinden dolayı İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar’a, yönetim kurulu üyelerine ve tüm inşaat mühendislerine teşekkür eden Soyer, “Bugün bütün dünya bu dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu keşfetmeye çalışıyor. Komşuluğu keşfetmeye çalışıyor. Bu  bizde var.  Biz zaten böyleydik. Bir birimize destek vererek yaşadık. ‘Komşusu
açken tok yatan bizden değildir’ dedik. ‘Alan el veren el bir birini görmesin’ dedik.

Bu kültürümüzde var. Şimdi de bunu daha fazla büyütmenin, daha fazla ortaya çıkarmanın tam zamanı. O nedenle de çok kıymetli. Bu kriz, salgın bittiğinde geriye kalacak olan şey, bugün yarattığımız dayanışmanın başarısı olacak. En çok bununla gurur duyacağız hepimiz” dedi.

“Dayanışmanın içerisinde olmak mutluluk verici”

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar da böyle bir dayanışma kampanyasına destek vermelerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Çorbada tuzlarının bulunmasını istediklerini aktaran Ayatar, “Bugün herkesin bir biri ile dayanışması gerekiyor.
Bu dayanışmanın içerisinde olmak büyük bir mutluluk. Ve dayanışma içerisinde kalmak önemli. Bir çok ihtiyaç sahibi insan var. Büyükşehir Belediyesi bu kişilere sahip çıktığı müddetçe, biz de her zaman yanlarında olacağız. Elimizden geldiği kadar bu dayanışmada yer almak istiyoruz” dedi. Bir birine sahip çıkıyor İzmirli. Bu çok kıymetli. O nedenle çok mutluyuz” diye konuştu.  

“Dünya komşuluğu keşfetmeye çalışıyor”

Desteklerinden dolayı İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar’a, yönetim kurulu üyelerine ve tüm inşaat mühendislerine teşekkür eden Soyer, “Bugün bütün dünya bu dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu keşfetmeye çalışıyor. Komşuluğu keşfetmeye çalışıyor. Bu  bizde var.  Biz zaten böyleydik. Bir birimize destek vererek yaşadık.

‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ dedik. ‘Alan el veren el bir birini görmesin’ dedik. Bu kültürümüzde var.

Şimdi de bunu daha fazla büyütmenin, daha fazla ortaya çıkarmanın tam
zamanı. O nedenle de çok kıymetli. Bu kriz, salgın bittiğinde geriye kalacak olan şey, bugün yarattığımız dayanışmanın başarısı olacak. En çok bununla gurur duyacağız hepimiz” dedi.

“Dayanışmanın içerisinde olmak mutluluk verici”

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar da böyle bir dayanışma kampanyasına destek vermelerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Çorbada tuzlarının bulunmasını istediklerini aktaran Ayatar, “Bugün herkesin bir biri ile dayanışması gerekiyor. Bu dayanışmanın içerisinde olmak büyük bir mutluluk. Ve dayanışma içerisinde kalmak önemli. Bir çok ihtiyaç sahibi insan var. Büyükşehir Belediyesi bu kişilere sahip çıktığı
müddetçe, biz de her zaman yanlarında olacağız. Elimizden geldiği kadar bu dayanışmada yer almak istiyoruz” dedi.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

‘Kadın İşi Kooperatif’

Neptün Soyer’den ‘Kadın İşi Kooperatif’  Neptün Soyer Bornovalı Kadınlarla buluştu “Kadınlarımız kooperatiflerle güçlenecek” Bornova Belediyesi,  KÖY-KOOP İzmir  Bölge…