Toplu ulaşıma yılbaşı ve hafta sonu düzeni

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım kurum ve kuruluşları, pandemiyle mücadele kapsamında yılbaşı gecesi ve sonrasında uygulanacak üç günlük sokağa çıkma kısıtlılığı kararı uyarınca sefer tarifelerini düzenledi. TCCD – Büyükşehir ortaklığı ile işletilen İZBAN’da da yılbaşı ve kısıtlılık günlerine özel sefer planlaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın, Koronavirüs ile mücadele kapsamında çıkardığı genelge uyarınca, 31 Ocak Perşembe gecesi saat 21.00’den, 4 Ocak Pazartesi sabahı 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlılığı uygulanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü, İzmir Metro ve Tramvay A.Ş. ile İZDENİZ Genel Müdürlüğü, sefer tarifelerinde, kısıtlılık günlerine özel düzenlemeler yaptı.

Nasıl çalışacaklar?
ESHOT otobüsleri, kısıtlılık günleri boyunca 91 ana hatta seferlerine devam edecek. Sağlık çalışanlarına özel güzergâhlarda hizmet veren özel otobüs servisleri de her gün belirli saatlerde seferlerine devam edecek. Metro ile Konak ve Karşıyaka tramvaylarında seferler 06.00 – 00.20 saatleri arasında 30 dakikada bir yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN’da seferler, 24 dakikada bir olacak. İZDENİZ’de 1, 2 ve 3 Ocak günlerinde; yalnızca yolcu gemileri çalışacak; araba vapurları sefer yapmayacak. Bostanlı-Karşıyaka-Konak iskeleleri arasında ring seferi yapacak gemiler, 08.00 – 11.00 – 14.00 – 17.00 – 20.00 saatlerinde Bostanlı’dan; 08.30 – 11.30 – 14.30 – 17.30 – 20.30 saatlerinde Konak’tan kalkacak.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Biz İzmir ve İzmir Art için Halk Oylaması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki projesi, 21. Altın Örümcek Ödülleri finalinde  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21. Altın Örümcek Ödülleri’nde En İyi Web Sitesi Kamu Kurumu kategorisinde “Biz İzmir”,  En İyi Web Sitesi Etkinlik Kültür Sanat kategorisinde ise “İzmir Art” ile finale kaldı. Yarışmada sonucu halk oylaması belirleyecek. 10 Ağustos’ta başlayan oylama, 23 Ağustos’a kadar devam edecek ve “altinorumcek.com” adresinden dileyen herkes oylamaya katılabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 21’inci kez düzenlenen Türkiye’nin bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Ödülleri’nde iki web sitesi ile finale kaldı. İzmirlileri yönetime dahil etmek ve belediye hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırmak üzere hizmete alınan Biz İzmir adlı dijital platform “En İyi Web Sitesi Kamu Kurumu” kategorisinde, kentin kültür ve sanat etkinliklerini tek çatı altında toplayan, düzenlediği ve paydaşı olduğu organizasyonlarla sanat üretimine katkı sağlayan İzmir Art ise “En İyi Web Sitesi Etkinlik Kültür Sanat” kategorisinde finalde yarışıyor. Halk oylaması başladı Yarışmada sonucu halk oylaması belirleyecek. 10 Ağustos’ta başlayan oylama, 23 Ağustos’a kadar devam edecek ve “altinorumcek.com” adresinden dileyen herkes oylamaya katılabilecek. Altın Örümcek Ödülleri Altın Örümcek Ödülleri; web, dijital pazarlama, mobil teknolojileri kullanılarak yapılan başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenleniyor. Farklı kategorilerde alanında başarılı projeleri ödülle taçlandıran yarışma, 26 kategoride yapılıyor. Altın Örümcek Ödülleri’ne 21 yıl boyunca 43 binden fazla başvuru yapıldı. Bu yıl başvuran proje sayısı 1241 olurken, halk oylamasına kalan proje sayısı ise 256 oldu. 26 kategoride finale kalan 256 adet proje, 51 kişilik alanında uzman jürinin oylarıyla belli oldu. İzmir Art Kentin kültür ve sanat etkinliklerini tek çatı altında toplayan İzmir Art, düzenlediği ve paydaşı olduğu organizasyonlarla sanat üretimine katkı sağlıyor. Kentin kültür sanat ajandası olan İzmir Art, Genç Bilet kampanyası ile gençleri ücretsiz bir şekilde etkinliklerle buluştururken, ortak üretimlerle İzmir’in kültür politikasında önemli bir yer alıyor. Platforma www.izmir.art üzerinden ulaşılabiliyor ve platformun uygulaması indirilebiliyor. Biz İzmir İzmir’de yaşayanların kentteki tüm etkinlikleri takip edebilmelerini, belediyeden haber almalarını, önemli konularda görüş ve önerilerini kolaylıkla paylaşabilmelerini sağlamak için hayata geçirilen Biz İzmir dijital platformuna “https://www.bizizmir.com/” adresinden erişilebiliyor ve platformun uygulaması indirilebiliyor. Melis Cantürk