Uğur Mumcu, Karabağlar’da da anılacak

Aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 24’üncü yılında Karabağlar’da da anılacak. Uğur Mumcu için yarın saat 11: 00’de Üçyol’da bulunan Uğur Mumcu Parkı içerisinde yer alan heykelin önünde bir anma töreni gerçekleştirilecek.

Anma törenine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başta olmak üzere, gazeteciler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katılacak.

Yarınlara da ışık tutacak

Uğur Mumcu’nun Türkiye’nin aydınlık yüzü olduğunu, onun fikirlerinin bugün bile Türkiye’yi aydınlattığını, yarına da ışık tutacağını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ülkesinin çok seven Mumcu’nun bu nedenle gerici güçler tarafından katledildiğini söyledi. O’nun bedenini ortadan kaldıranların, O’nun düşüncelerini de yok edeceklerini sandıklarını ancak büyük bir yanılgıya düştüklerini belirten Başkan Selvitopu, “Yok edemezler, edemeyecekler.” Dedi.

Mumcu, milyonların yüreğinde yaşıyor

Selvitopu, “Biz bağımsızlığı, Cumhuriyeti, ulusal değerleri çoğu yerde ondan öğrendik. Onun tek düşencesi vardı; emparyalist güçlere karşı savaşmak, Cumhuriyeti ve bağımsızlığı korumaktı. Bizler de o ruhla ülkemizi savunmak ve yaşatmak durumundayız. 24 Ocak benim en fazla duygulandığım günlerden biridir. Uğur Mumcu ölmedi,  milyonlarca insanın yüreğinde yaşıyor ve yaşayacak da” diye konuştu.

 

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like