Güzelbahçe’de Yaz Kursları Başlıyor

Güzelbahçe Belediyesi her yıl yaptığı yaz kurslarını bu yıl yeni kurslar ekleyerek başlatıyor.

Kış sezonunda yapmış olduğu hobi, beceri ve spor kurslarını yaz sezonunda yeni kurslarla devam ettirecek olan Güzelbahçe Belediyesi, 2018-2019 Eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla yaz spor okullarınada başlamış olacak.  Geçen yıl büyük ilgi gören yaz spor okulları bu yıl da sezon boyunca tüm Güzelbahçelilerin hizmetinde olacak. Spor okullarında, basketbol, voleybol, jimnastik, aerobik, futbol, yoga, tenis ve yüzme dersleri, beceri ve hobi kurslarında ise pratik dikiş, hazır giyim, makrome, iğne oyası, tiyatro ve İngilizce kursları verilecek.

Güzelbahçe halkını ücretsiz olarak verdikleri hobi, beceri ve spor okullarına davet eden Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, kurs merkezlerinde ve spor salonlarında deneyimli hocalarla eğitim yaptıklarını söyledi. Yaz sezonunun keyifli geçmesini ve sağlıklı yaşamın şifresinin sporda olduğunu söyleyen Başkan İnce, “Güzelbahçe Belediyesi olarak çocuklar, gençler ve yetişkinlerimizin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp gelecek için iyi bir alt yapıya sahip olmaları amacıyla beceri kursları ve spor okulları açıp, herkesin yararlanabilecekleri bir ortam yaratıyoruz. Gönüllü hocalarımız ve uzman kadromuzda faaliyetlerini gösteren spor okulları kulüp takımlarımızın alt yapısını oluştururken sağlıklı nesiller yetiştirmesi, boş zamanların değerlendirilmesi ve öz güvenlerinin kazanılması imkânı sağlıyoruz. Yaz kurslarımız her yaştan vatandaşımızın yararlanmasına olanak tanımaktadır. Yüzme aktiviteleri hariç tamamı ücretsiz olan kurs kayıtlarımız için Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kaan Yüce Spor Salonunda bulunan koordinatörlerimizle iletişime geçebilirler. Kış sezonunda devam eden spor kurslarımız yazında devam ediyor. Yüzme kursumuz 17 Haziran tarihinde, hobi ve beceri kurslarımız 1 Temmuz tarihinde başlayacak. Kurslarımıza kayıt yaptırmak için 234 2020 (hobi ve beceri kursları için 1519, spor kursları için 1760) numaralı telefondan bilgi alabilirler. Bizim amacımız Güzelbahçeli vatandaşlarımıza yaz dönemi boyunca keyifli zaman geçirebilecekleri bir aktivite ortamı yaratmak” diye konuştu.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Kahve Bahane

Günümüzde sabahları içmeden kendimize gelemediğimiz, nice koyu sohbetlerin eşlikçisi, gün boyunca fincan fincan içmeden duramadığımız Türk kahvesi… Kahve…