EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan “Yaz Dönemi Kursları”

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, yabancı dil eğitim kursları,  bu yaz döneminde de tüm halka açık olacak. Her yıl güz, bahar ve yaz dönemlerinde açılan kurslar yoğun talep görüyor.

Alanında uzman öğretim görevlileri kadrosuyla verilen dil kursları, bu yıl Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek. Hızlandırılmış yoğun programda, Genel İngilizce, Çeviri, Akademik Konuşma, Akademik Okuma, TOEFL, YDS, YÖKDİL, Yüksek Lisans Muafiyet Hazırlık Kursu yer alıyor.  

“Dünyayı anlamanın bir gereği”

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kurslar Koordinatörü Öğretim Görevlisi Şule Ar, yabancı dil kurslarının herkese açık olduğunu belirtirken, dil öğrenmek isteyenleri ve dilbilgisini geliştirmek isteyenleri kurslara davet ettiğini söyledi. Ar, dil öğrenmenin önemini “Yabancı dil bilmek kişiyi farklı kılan bir durum. Bunun yanı sıra yeni kültür kazandırmayı sağlıyor. Akademik açıdan bakıldığında ise birçok kaynağa ulaşma imkânı sağlıyor. Bütün olarak baktığımızda, yabancı dil öğrenmenin dünyayı anlamanın bir gereği olduğunu düşünmekteyim” sözleriyle ifade etti. 


0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like