Elim Sende, Okul Öncesinde Fark Yaratacak

19mayis

Anaokulu için özel projelendirilmiş bina, standartların üzerinde sınıf, uyku odası ve mutfağa sahip Elim Sende Anaokulu, öğrenci kabulüne başladı. 3-6 yaş arası çocukları kabul eden anaokulunda her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Okul öncesi eğitimin son yıllarda yaygınlaşması ile birlikte Torbalı’da anaokulu sayısı da artmaya başladı. Aileler çocuklarını emanet edecekleri anaokulunu çok titiz bir şekilde seçiyor. Çocukları için
en iyi imkanları sunan anaokulunu tercih eden aileler, böylelikle çocuklarının geleceklerine yatırım yapıyor. İlçede son olarak hizmete giren Elim Sende Anaokulu; temelden anaokulu için özel projelendirilmiş binası, fiziki şartları ve kaliteli eğitim planı ile ön plana çıkıyor. Emekli Meslek Dersi Öğretmeni Kadriye Dilmaç tarafından ilçenin en gözde bulvarı olan Sadık İleri Bulvarı’nda açılan Elim Sende Anaokulu, öğrenci kayıtlarına devam ediyor. 3-6 yaş arası çocukları kabul eden Anaokulu’nda her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülürken; özel olarak tasarlanmış 6 adet derslik, uyku odası, oyun odası, yemekhane mutfak, doğal çim oyun bahçesi, oyun grubu, Survivor parkurunu gören veliler ve çocukları okula hayran kalıyor.

HİJYEN VE GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE 

İlçeye standartların üzerinde bir anaokulu kazandırdıklarını ifade eden Elim Sende Anaokulu Kurucusu Kadriye Dilmaç, okul öncesi eğitimin çocuklar için sahip olduğu önemin farkındalığıyla yola çıktıklarını
söyledi. Hijyen başta olmak üzere güvenlik konusunda da çok titiz olduklarını vurgulayan Dilmaç, “MEB ilkeleri, amaç ve kazanımları dikkate alarak Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sosyal, bilişsel, psikomotor, dil alanları ve öz bakım becerilerini destekleyici ders ve etkinlikler planlayıp uygulayacağız. Sınıflarımız ve okul dışında toplam 19 kamera ile güvenliğimiz sağlanmakta. Çocukların sağlığı için zemin kaplamalarımızda anti alerjik ürün kullanıldı. Beslenme konusuna da ayrı önem verdiğimiz için mutfağımız ve yemekhanemiz standartların üzerinde. Çocuklar tüm gününü okulda geçirdiği için güneş ışığından ve oksijenden yeterince faydalanmaları için uyku odası, sınıflar ve yemekhanemizde yeteri kadar pencere bulunmakta. Çocuklarımıza toprak ve doğa sevgisi ile üretimin önemini kavratmak amacıyla hobi bahçesi hazırladık. Elim Sende Anaokulu olarak çocuklarımız için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündük” diye konuştu. 

19mayis

GENÇ VE DİNAMİK BİR KADRO 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimi için alanında uzman, genç ve dinamik bir kadro ile yola çıktıklarını hatırlatan Elim Sende Anaokulu Kurucusu Kadriye Dilmaç, farklarını her zaman ortaya koyacaklarını dile getirdi. Okul öncesi eğitimin çocuklar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu doğrulta kendimize bir yol haritası çizdik diyen Dilmaç, çocuğunu anaokuluna verecek velileri Elim Sende Anaokulu’nu gezip görmeye davet etti.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like