En Lezzetli Festival

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi Gastronomi Festivali 5-6 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. ‘İyi Gıdalar, Gerçek Lezzetler’ mottosuyla gerçekleştirilecek festivalde keyifli atölyeler, ünlü şeflerden tarifler ve sürpriz etkinlikler yer alacak.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin geleneksel hale getirdiği Gastronomi Festivali, bu yıl da dopdolu programıyla lezzet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Ücretsiz düzenlenen festivali ziyaret edenler, keyifli atölyeler ile lezzet yolculuğuna çıkarken, uzman konukların sohbetleriyle gastronominin bilinmeyen yönlerini, tariflerin püf noktasını öğrenme şansını yakalayacak.

HAZER AMANİ VE SOMER SİVRİOĞLU DA FESTİVAL’DE!

Festival bu sene televizyon yarışmalarından tanınan usta jüriler Hazer Armani ile Somer Sivrioğlu’nu da ağırlayacak. Somer Sivrioğlu, 06 Ekim Pazar günü “Ege’nin Kabukları” adlı workshopu ile İzmirliler ile buluşacak. Hazer Amani ise ‘Karbon İzi Olmayan Ege Lezzetleri’  workshopu ile 5 Ekim cumartesi saat 18:00’da Kent Meydanında olacak.

GASTRONOMİDE YENİ TRENDLER VE SAĞLIK

İzmirliler, Gastronomi Festivali’nde hem dalında uzman konuklardan bilgi edinecek, hem de lezzetli eğlencelere doyacak. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan festivale alanında uzman konuklar ; Nedim Atilla, Ahmet Uhri, Ali Esad Göksel, Ekin Ozan, Gökalp Müstecaplıoğlu, Alparslan Baloğlu, Nihal Kadıoğlu Çevik ve Müjde Tönbekçi seminerleriyle katılacak. Mavibahçe Kent Meydanı Sahne’de düzenlenecek seminerin ilk konuğu Nedim Atilla olacak. Atilla, ‘Gerçek Gıda’ , Uhri, ‘Gıdanın Eğlenceli Kültür Tarihi’ , Göksel, ‘Gurme Kime Denir’ , Ozan ise ‘Kahvede 3 Nesil’ başlıklı sunumlaryla festivale renk katacak. Kent Meydanı Sahne’de ikinci gün düzenlenecek seminerde ise Atilla “İyi Zeytinyağı’, Müstecaplıoğlu, ‘Gastronomide Yeni Tredler ve Sağlık’ , Baloğlu, ‘Acının Tadı’ , Çevik ise ‘Antik Çağda Yemek Zevki’ konularında bilgi verecek. İzmir Ekonomi ve Yaşar Üniversiteleri de workshopları ile festivalde yerini alacak.

Lezzet Noktası

“İçimde İzmir Var” sloganıyla yola çıkan alışveriş ve yaşam merkezi, açıldığı günden bu yana şehrin kültürüne, dokusuna, ekonomisine değer ve canlılık katan organizasyonlara imza atıyor. İzmirlilerin açık havada yemek yeme alışkanlıklarına göre dizayn edilmiş mimari  yapısı ile dikkat çeken alışveriş merkezi palmiye ağaçları ve zengin botanik bahçesi ile yemeği keyfe dönüştürüyor. Gastronomi alanında çok güçlü markaların bir arada olduğu MaviBahçe açıldığı günden bu yana sadece alışverişin değil lezzetin de buluşma noktası oldu.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like