İzmir’de Balkan havası esecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali başlıyor. Festivalin açılışında konser ve halk dansları gösterileri olacak.10 Balkan ülkesinin katıldığı festival üç gün sürecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan Balkanlılar Halk Dansları Festivali’nin 14’üncüsünü İzmirlilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 15-17 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek festival, 15 Ekim 2019, Salı günü saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda açılış töreni ve halk dansları gösterileriyle başlayacak. Açılışın ardından ise Cumhuriyet Meydanı’ndan Kültürpark’a kortej yürüyüşü yapılacak ve saat 19.00’da Kültürpark Çim Alan’da İBB Pop Orkestrası konseri ile halk dansları gösterileri düzenlenecek.

16 Ekim Çarşamba Kültürpark Çim Alan’da saat 18.30’da Sakoband konseri, saat 19.30’da Arnavutluk, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye’nin halk dansları gösterileri olacak.

17 Ekim Perşembe günü ise Kültürpark Çim Alan’da saat 18.30’da Shukar Müzika Konseri, 19.30’da Bulgaristan, İBB Ritm Dans Topluluğu, Kosova, Makedonya ve Yunanistan halk oyunlarını sahneleyecek. Festivale ev sahibi Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan, Kosova ve Hırvatistan katılıyor.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like