Ödüllü kadın girişimciden şarküteri cafe

Bilge Çiftliği’nden İzmir’de bir ilk: Şarküteri cafe

5 yıl önce genç kadın girişimci Bilge Altınmakas Özgenoğlu tarafından kurulan Bilge Çiftliği, bu kez İzmir’de ilk kez şarküteri cafe konseptiyle şube açtı. Doğal gıda alanında yaptığı çalışmalarla pek çok girişimcilik ödülüne layık görülen Bilge Çiftliği, şarküteri cafe sayısını bu yıl içinde artırmayı planlıyor.

Gıda sektöründeki tecrübesi ile 2015 yılında doğal gıda markası Bilge Çiftliği’ni yaratan Bilge Özgenoğlu, kısa sürede başarı hikayesi yazdı. Doğal beslenme konusunda farkındalık yaratarak kurduğu Bilge Çiftliği doğal gıda markası ve internetten gıda satışı yaptığı shop.bilgeciftligi.com adlı alışveriş sitesi ile dikkat çeken Özgenoğlu, şarküteri cafe konseptiyle ilk şubesini de Bornova’da açtı.

Bilge Çiftliği Şarküteri Cafe’de, glutensiz ürünler, bebek ve çocuklar için özel üretilen çikolatadan tarhanaya kadar katkısız yiyecekler, özel ithal peynir ve soslar, ayrıca yerel üretim kooperatiflerin sağlıklı ve ulaşılabilir fiyatlı ürünlerinin yer aldığı mekanda soğuk sandviç, atıştırmalık ve tatlılar eşliğinde çay-kahve servisi de yapılıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like