Karşıyaka’da ‘corona virüsü’ toplantıları başlıyor!

Karşıyaka Belediyesi, dünya genelinde yayılmaya devam eden ve Türkiye’de de görüldüğü açıklanan ‘corona virüsüne’ karşı bilinçlendirme harekâtı başlatıyor. Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın talimatı üzerine hazırlanan program çerçevesinde, 7 farklı mahallede ‘Bilgilendirme Toplantıları’ gerçekleştirilecek.

İLK TOPLANTI 17 MART’TA

Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenecek toplantıların ilki, 17 Mart Salı günü saat 12.00’da İnönü Mahalle Merkezi’nde olacak. İlerleyen günlerdeki toplantılara da İmbatlı, Kemal Anadol, Nergiz, Bostanlı, Alaybey ve Yalı Mahalle Merkezleri ev sahipliği yapacak. Buluşmalarda, Uz. Dr. Neşe Korkmaz vatandaşlara corona virüsü hakkında bilgiler verecek; nasıl bulaştığını, belirtilerini, korunma ve tedavi yöntemlerini anlatacak, soruları cevaplayacak. Ayrıca katılımcılara virüse ilişkin tüm önemli bilgilerin özet şekilde yer aldığı broşürler dağıtılacak.

BİLGİ KİRLİLİĞİNE KARŞI!

Tüm vatandaşları toplantılara davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Corona virüsü konusunda her yaş ve kesimden vatandaşlarımıza ulaşarak doğru bilinçlenme sağlamak, toplumdaki kaygı ve korkuyu tetikleyen bilgi kirliliğine karşı farkındalık oluşturmak için mahalle toplantılarımızı başlatıyoruz. Her toplantımız, tüm vatandaşlarımıza açık olarak gerçekleşecek. Sağlıklı, güncel ve doğru bilgilere ulaşmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

CORONA VİRÜSÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI PROGRAMI:

İnönü Mahalle Merkezi, 17 Mart Salı, 12.00 – 13.00
İmbatlı Mahalle Merkezi, 18 Mart Çarşamba, 13.30 – 14.30
Kemal Anadol Mahalle Merkezi, 19 Mart Perşembe 13.00 – 14.00
Nergiz Mahalle Merkezi, 20 Mart Cuma 15.00 – 16.00
Bostanlı Mahalle Merkezi, 24 Mart Salı 13.30 – 14.30
Alaybey Mahalle Merkezi, 25 Mart Çarşamba 13.30 – 14.30
Yalı Mahalle Merkezi, 27 Mart Cuma 10.30 – 11.30

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Ey özgürlük!

Büyükşehir’den “Dünya Barış Günü” için dev konser İzmir Büyükşehir Belediyesi, “1 Eylül Dünya Barış Günü” etkinlikleri kapsamında, hayatını…