İzmirli gençler için ücretsiz müzik atölyeleri başlıyor!

“İçindeki Müziği Keşfet!” programı ile Urla ve Karaburun Yarımadası’nda yaşayan 12-18 yaş grubundaki gençler ücretsiz müzik atölyelerine katılıp, birlikte müzik üretecek.

16 Ekim 2020 – Space Of Culture 2020 desteğiyle hayata geçen, Urla Coworking ve Urla Alternatif Sahne tarafından düzenlenen “İçindeki Müziği Keşfet!” projesi kapsamında, Müzik Üretim Atölyeleri ile
hali hazırda bir enstrüman çalan veya müzikle uğraşan gençlerin birlikte müzik üretebilir hale gelmeleri amaçlanıyor. Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilecek atölyelerde, gençlerin temel harmoniden, beste
yapmaya ve müzik kurgulamaya, yaptıkları müziği kaydetmeye uzanan ve birlikte üretme felsefesine dayanan bir deneyim yaşaması hedefleniyor. Gerçekleşek 12 atölyenin sonunda, gençler bir veya daha fazla müzik eserini birlikte üretecek ve bu eserler kayıt altına alınacak.

Urla CoWorking ve Urla Alternatif Sahne’nin Kurucusu Neşen Yücel, “Pandemi başlamadan başvurduğumuz bu program sayesinde hem biz hem de sanatla uğraşan gençler, nefes alıp yeni döneme yaratıcılık ile hazırlanmış olacağız. Buna imkan verdiği için Spaces for Culture projesine müteşekkiriz. Urla ve Karaburun Yarımadası’nda yaşayan ve müzik yapan gençlerle birlikte müzik yaratalım ve iyileşelim istiyoruz. Başvurularımız açık, program ise ücretsiz. Tam katılım şartı olan atölyelere başvuracak gençlerin, enstrüman çalıyor olması en önemli koşulumuz” diyor.

Online atölyeler, Urla Coworking ve Urla Alternatif Sahne’nin profesyonel ortamında her hafta salı ve perşembe günleri saat 17:00-19:00 arasında gerçekleşecek. Dileyen katılımcılar pazar günleri Urla Alternatif Sahne’ye gelip, eğitmen eşliğinde çalışabilecek. Spaces Of Culture Hakkında: Spaces of Culture projesi, görsel sanatlar ve gösteri sanatları alanındaki kültürel projelere ortam, mekân ve kaynak sağlamanın yanı sıra, yerel kurumlar ve sanat alanında üretim yapan profesyonellere farklı eğitim ve gelişim olanakları sunuyor. Spaces of Culture, Türkiye ve Avrupa’daki kültür dünyasından partnerlerle ortak çalışmalar yürüterek, proje bölgelerinde kapsamlı programlar geliştirip organize ediyor. Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan Spaces of Culture projesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like