Günümüzün en popüler poliçeleri; tamamlayıcı sigortalar

Son zamanların en popüler poliçeleri trafik ve sağlıkta tamamlayıcı sigortalar hakkında merak edilen 14 sorunun cevabını uzmanından aldık.

Tamamlayıcı trafik paketleri nelerdir?

Tamamlayıcı Trafik paketleri sigortalı aracın işletimi sırasında oluşabilecek çarpma, çarpışma hasarları ve sigortalının kontrolü dışında gerçekleşebilecek yangın, hırsızlık gibi risklere karşı koruma sağlayan yeni bir üründür. Ayrıca Tamamlayıcı Doğal Afet paketi ve Tamamlayıcı Sorumluluk ek paketi ile ürün kapsamını isteğe bağlı olarak genişletebilirsiniz.

İhtiyacıma göre ürün kapsamını belirleyebilir miyim?

Evet, modüler yapısı ve sabit primler ile istediğiniz paketi seçerek poliçeyi oluşturabilirsiniz.
Zorunlu trafik sigortam var. Trafik sigortam kendi aracımdaki hasarları karşılar mı?
Trafik sigortanız bir kaza yaptığınızda karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların sizin kusurunuzdan kaynaklanan maddi ve bedeni zararları öder. Tamamlayıcı trafik paketleri sizi ve aracınızı, siz hatalı olsanız dahi güvence altına alır. Ayrıca trafik sigorta teminatınızın yetersiz kaldığı durumlarda karşı aracın maddi ve 3. şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar.
Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda tamamlayıcı trafik paketi sahibiyseniz sizin sigortanız aracınızın onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Siz herhangi bir işlem ile uğraşmazsınız.

Tüm araçlar için Tamamlayıcı trafik paketleri satın alınabilir mi?

Hayır. Sadece otomobil ve kamyonet araç tipleri için uygun bir üründür. Araç bedeli 100.000 TL’yi geçmemelidir ve trafik kademesi 4., 5., 6. ve 7. olan sigortalılar alabilmektedir.

Ürün ile birlikte sunulan ek fayda var mı?

Tamamlayıcı çarpışma paketini almanız durumunda hasar anında çekim şartından bağımsız ikame araç, yol yardım hizmeti, mini onarım, acil kara ambulansı hizmetleri sunulmaktadır.

Araç yaşı sınırı var mı?

Tamamlayıcı Trafik Paketleri kapsamında yalnızca 4- 15 yaş aralığındaki araçlara poliçe düzenlenebilir. Akkasko ürünümüzde ise araç yaşı üst sınırı 10 yaştır.

Tamamlayıcı trafik paketleri sahibi olabilmek için trafik sigortası poliçemin olması gerekir mi?

Evet, herhangi bir şirketten zorunlu trafik sigortanız bulunması yeterli. Ayrıca hasarsızlık kademesi 4., 5., 6. ve ya 7. kademe olmalıdır.

Sadece doğal afetler için paket satın alabilir miyim?

Evet, depremden, doluya, selden, fırtınaya kadar tüm doğal afet riskleri için sunulan paketi tercih edebilirsiniz.

Sadece sorumluluk için paket satın alabilir miyim?

Hayır, Tamamlayıcı Sorumluluk Paketi (İMM) bir ek paket olup bu üründe tek başına satılmamaktadır. Paket 1 ve Paket 2 seçeneklerinin yanında ilave ücret ile alınabilir.

Tamamlayıcı Doğal Afet paketi kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi durumunda muafiyet uygulanır mı?

Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi muafiyetsiz olarak sunulmuştur.

Hasar durumunda olmazsa olmaz bir belge talep edilecek mi?

Evet, ürünümüzün en önemli özelliği yaşanan kazanın Kaza tespit tutanağı veya resmi tutanak(polis zaptı, jandarma zaptı) ile belgelenmesi gerekliliğidir.

Aracımda hasar oluşması durumunda beyanda bulunarak hasar ödemesi talep edebilir miyim?

Hayır, beyan ile hasar ödemesi yapılmamaktadır.

Yangın veya hırsızlık hasarlarında ne kadar hasar ödemesi yapılır?
Evet, aracınız için piyasa rayiç bedeli kadar hasar ödemesi yapılacaktır.

Cam kırılması hasarları poliçe kapsamında mıdır?

Tamamlayıcı Çarpışma Paketi kapsamında yer alan teminatta kısmi cam kırılmaları kapsam haricidir. Sadece çarpışma hasarları neticesinde araç ile birlikte hasar gören araçların camları teminat altındadır.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

YORGUNUM…

Yoruldum, anlaşılmamaktan. Sevdiklerimi, sevenlerimi ‘dost’ yapmaya çalışmaktan, yüreğime kulak tıkayıp mantıklı olmaya çalışmaktan, haksız ithamlarla yaralanmaktan yoruldum. Sevgime…