Başkan Batur seçim çalışmalarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur, seçim çalışmalarına başladı. İlk olarak Gültepe’nin efsane başkanı Aydın Ertenin mezarını ziyaret eden Batur, Gültepe esnafı ve vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri ile kucaklaştı.

Başkan Batur seçim çalışmalarına Gültepe’den başladı. CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP konak yöneticileri, belediye başkanı ve meclis üyesi aday adayları, muhtarlar ve partililer ile birlikte Gültepe’nin efsane başkanı Aydın Ertenin mezarını ziyarette bulundular. Başkan Batur “Devrimci belediyecilik, Halkçı belediyecilik, halk ile içi içe gerçekleştirilen belediyecilik anlayışı 1973 yılından beri konuşuluyorsa bunun en önemli mimarlarından bir tanesi Aydın Ertendi. Terzi Fikri ile beraber yaptığı çalışmalarla 1973 yılından bu yana efsane olan Aydın Erteni ziyaret ederek, onun ışığıyla yola çıkmaya karar verdik. Konak efsane belediye başkanı Aydın Erteni hiç unutmadı. Bizde unutmayacağız. Unutturmayacağız” dedi.

Abdül Batur bizim için büyük bir şans

Aydın Erten ziyaretinin ardından Gültepe esnafı ve vatandaşları dolaşan Başkan Batur, vatandaşların sorunlarını dinledi. Gezi sırasında Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonunu ziyaret eden Başkan Baturu dernek başkanı Tarkan Eladağ karşıladı.  Eladağ Başkan Baturun Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu ziyaretinden son  derece memnun olduklarını ifade ederken ‘Batur bizim için bir şans’ dedi. Eladağ “Federasyonumuz bölgemizde en güçlü federasyonundan bir tanesidir 13 dernekten oluşuyor tamamı Kars Türkmen toplumundan oluşan bir federasyonumuz yaklaşık ege Bölgesi’nde 50 bin nüfusa sahibiz. Gültepe’nin belli bir potansiyeli var ve tamamında Cumhuriyet Halk Partili oy veren bir kesimden oluşuyor. Fakat Gültepe için yeterli katkıyı ve desteği alamadığına inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte umut ediyoruz ki Abdül Batur tecrübesi ile birikimleri ile bizim derdimize dermen olacak. Abdül Batur bizim için büyük bir şans. Uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapmanızdan dolayı ve belediyeciliği de çok iyi bilmeniz den dolayı gerek konağımız gerekse Gül tepemiz büyük bir şansa sahip. Tüm desteğimizle başkanımızın yanındayız” dedi.

Hedefimiz % 65

CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonunda dernek üyelerine yaptığı konuşmada sorunlarınızı biliyorum, çözümlerim ile birikimlerim ile çözmeye geliyorum dedi. Batur “Bugün seçim çalışmalarımıza start verdik. Çalışmalarımıza efsane başkanımız Aydın Erden’in mezarı başında anarak başladık. Bu kente, Gültepe’ye adını yazdırmış sokaklarında ismini duyduğunuz, duyduğumuz efsane başkanımız ondan aldığımız feyzle yola çıktık. ilk dernek ziyaretimizde size yapıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada bugüne kadar konağa ilçemize hizmet eden tüm başkanlarımızla teşekkür ediyorum. Sema başkanımızdan aldığımız bayrağı daha yükseklere çıkararak sizlere daha iyi hizmet edebilmek için, Belediye Başkanlığı yapmak adına buradayız. Konak geçmişten beri İzmir’in kalbi diye geçer. Narlıdere’mizde yıllar önce başladığımız 2000 yılında başladığımız kentsel dönüşüm çalışmalarında Narlıdere’yi en üst noktaya taşıdık. Tabii ki bunu nasıl yaptık belediyemiz bunu halkla birlikte yaptı. Yerinde dönüşüm yaptık. oradaki vatandaşların görüşlerini aldık. Hiç kimseyi mağdur etmedik. Bir kişi diyemez ki Abdül Batur bizim hakkımız yemiştir diye. Bu konuda iddialıyız. Özellikle ulaşılabilen bir Belediye Başkanı anlayışımıza konakta da devam edeceğiz. Kapımız sonuna kadar vatandaşımızı açık. Onları sorunlarını yerinde dinleyebilen bir belediyecilik anlayışı halka dokunan bir belediyecilik anlayışını aynı şekilde sürdürmeye çalışacağız.Bugün çıktığımız yol önemli bir yol. Çünkü Türkiye’de iktidarın iktidar olmanın yolu yerelden geçiyor. O yüzden hepimizin birlik olmaya, beraberlik içerisinde olmaya, mücadele etmeye başlaması lazım.  O yüzden hep birlikte çalışacağız. 55 gün kaldı bugün öğleye kadar olduğuna göre artık 54 hep beraber çalışmamız gerekiyor. İlçe örgütlerimizin, Milletvekillerimizin, partililerimizin, bütün derneklerimizin, sivil toplum kuruluşlarımız hepsi ile birlikte belediye başkan aday adaylarımızın vereceği desteklerle başarılı olacağız. Ben ona inanıyorum % 65 oy oranı uzak değil. Narlıdere’de Hedef koyardık ve o hedefe ulaşmaya çalışırdık. Burada da aynı şekilde sizlerle birlikte Hedef koyacağız ve bizim hedefimiz % 65. Daha aşağısı olmaması gerekiyor. Bu hedefi yakalamak için 54 gün mücadele edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Batur Gültepe esnafı ve vatandaşlarla el sıkıştı ve tek tek dertlerini dinledi.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like