İzmir SEV’de “İyilik ve Sağlık” Yılı

İzmir SEV’den yeni dönemde

“İyilik ve Sağlık” Projesi

İzmir SEV yeni eğitim öğretim yılına hazır

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, eğitim öğretim çalışmalarında öğrencilerine hak ettikleri öğrenme ortamını sunmak için güncel eğitim yaklaşımları ile akademik programlarını zenginleştirme çalışmalarına devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemine tüm hazırlıklarını tamamlayarak merhaba diyen İzmir SEV hedeflediği bütünsel (whole child) öğrenci yetiştirme hedefini pekiştirmek amacıyla öğrencilerinin bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine yönelik “SEV’de İyilik ve Sağlık” projesini uygulamaya başladı.

22 yıldır eğitim alanında pek çok projeye öncülük eden Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, 21. yüzyıl dünyasında güçlü iletişim becerileri, yaratıcılık, başkalarıyla işbirliği, irade, sebat etmek gibi becerileri kazandırma yönünde yaptığı çalışmalarıyla öğrencilerini dünya vatandaşlığına hazırlamayı sürdürüyor. Bu çalışmalara ek olarak “İyilik ve Sağlık” projesiyle öğrencilerinin “Bütünsel Sağlık” kapsamında bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinde denge ve uyum içinde olmasını destekleyecek çalışmalara da yer verecek.

7 TEMEL BECERİ

İkinci Adım Programı, Mindfulness, Çocuk Koruma Programı, SEV’de Değerler, Aktif Yaşam için Beslenme ve Egzersiz çalışmalarını da kapsayan İyilik ve Sağlık Projesi aşağıdaki yedi temel becerinin kazandırılmasını hedefliyor:

1-    Sağlıklı Yaşam: Uyku, beslenme, hijyen ve hareket

2-    Görev Performansı: Dayanıklılık, sorumluluk ve kendini kontrol edebilme

3-    Sosyal Beceriler: Kendine ve başkalarına güven, empati, özsaygı, dayanışma ve işbirliği

4-    Duygusal Beceriler: Duygu düzenleme, dayanıklılık, iyimserlik ve farkındalık

5-    Bilinçli Farkındalık: Özfarkındalık, açık fikirlilik, yaratıcılık, meraklılık, hoşgörü ve kabul

6-    Bağımlı Olmadan Büyümek: Doğru teknoloji kullanımı ve doğru internet kullanımı

7-    Özfarkındalık: Mahremiyet, sınırların korunması, sağıklı cinsel gelişim ve eşitliğe duyarlılık

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like