Urla’da “Tarım Çalıştayı”

Kemal Kılçdaroğlu Urla’ya geliyor

Urla Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Orman İş Sendikası iş birliğiyle Urla’da “Tarım Çalıştayı” yapılacak. Düzenlenen çalıştaya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katılacak. Başkan Oğuz yaptığı açıklamada, “Düzenlenecek çalıştay ülkemizin kırsal kalkınma vizyonuna yön verecektir” dedi.

1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında Urla’nın ev sahipliğinde “Kırsalda Üretim ve İstihdam Temelli” çalıştay düzenlenecek. Kırsal kalkınmanın öneminin vurgulanacağı çalıştayın ilk gününde yapılan tartışmaların ve konuşmaların ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu durum değerlendirmesi yapacak. İkinci ve üçüncü günlerde ise grup çalışmaları ve tartışmalarının ardından sonuç bildirisi okunacak. 

BAŞKAN OĞUZ; “URLA’DA TARIMI CANLANDIRIYORUZ”

Üç gün boyunca sürecek olan çalıştayın çok önemli olduğunu vurgulayan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kentimize gelip düzenlediğimiz çalıştayda yer alacak olması bizim için gurur verici. Urlamız bir tarım kentidir. Her geçen gün ilçemizde tarım dikim alanlarımız artmaktadır. Geçmişte geçim kaynağının büyük kısmının tarımdan elde edildiği kentimizde tarımı, üretimi tekrardan canlandırıyoruz. Bu kapsamda birçok çalışmamız var. Biz yerel yöneticiler olarak ülkemizde kalkınmanın her zaman kırsaldan gelişeceği inancındayız” dedi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like