AASSM’nin sezon kapanışında “İlahiler Senfonisi” sahnelenecek

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek konserle sezonu kapatıyor. Final konserinde şef Emin Güven Yaşlıçam eşliğinde Burak Kut, Burak Bilgili ve Nurdan Küçükekmekçi İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde İlahiler Senfonisi’ni seslendirecek. 

Birbirinden ünlü sanatçılar ve birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), sezonu yine iddialı bir programla kapatıyor. Ramazanın ikinci günü 7 Mayıs’ta sanatseverlerin büyük ilgiyle karşılaması beklenen konserde “İlahiler Senfonisi” sahne alıyor. Büyük Salon’da gerçekleşecek konserde Itri Efendi’den, Yunus Emre’ye, Pir Sultan Abdal’dan, Kul Nesimi’ye uzanan, çok bilinen ve sevilen seçkiler yer alıyor. Konseri Şef Emin Güven Yaşlıçam yönetiyor.

Bu muhteşem konserin Genel Sanat Dire ktörlüğü’nü Uğur Sayınbatur üstlenirken İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde tenor Burak Kut, soprano Nurdan Küçükekmekçi ve bas Burak Bilgili sahne alıyor. İlahilerin senfonik orkestra için düzenlenmiş yorumlarıyla, semazen ve ebru sanatı gösterimiyle İzmirlileri unutulmaz bir gece bekliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like