Urla Jazz Festivali 27-28-29 Eylül’de !

Sonbaharı Urla’da Jazz festivali ile karşılıyoruz

Doğanın dinlenmeye hazırlandığı Sonbahar ’da dünya tarihine güzel müzikler kazımış Urla’nın sokaklarında, müzikle, jazzla, doğaya eşlik etmek için yola çıkıyoruz. Birazdan yağacak yağmurun bungun havasına, dökülmüş yaprakların çıtırtısına karışacak bir müzik festivaline hazırlanıyoruz.

27-28-29 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan festival, Urla’nın dört bir yanında bulunma fırsatı sunuyor. Birbirinden değerli jazz müzisyenlerinin bulunduğu festivalde, özel dinletiler, gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ve atölyelerin yanında Urla’nın köklerinden gelen sürprizler eşi benzeri olmayan anlar yaşatacak. Jazzı hissetmek, jazzın geçmişinde bir yol almak için Urla’da bir gezintiye çıkabileceksiniz.

Urla’nın farklı bölgelerinde yapılması planlanan ve üç gün sürecek festivalde Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil, Kerem Görsev, Birsen Tezer, Ricky Ford, Fatih Erkoç gibi müzisyenler ve müzik grupları bulunacak.
Urla’nın onlarca yıl öncesini soluğunuzda hissettiren havasıyla, kollarını sanata açmış insanlarıyla, bugünü geçmişle anıp anlamlandırarak, soluğumuza jazzı katarak ve melodilerin kanatlarına takılarak unutulmayacak bir üç güne, jazza bulanmış sonbahara, ruhunuzun müziğini duyacağınız bir jazz festivaline hazır olun. Heyecanla beklenen festivalde, dinleyicileri bekleyen büyük sürprizlerden biri de, kulaklara alışılmışın dışında bir ziyafet sunacak ney-jazz buluşması olacak. Urla’dan gelip geçen en iyi sanatçılarından olan ve en önemli ney ustalarından sayılan Neyzen Tevfik’e ithaf edilecek “Jazz in Urla” eğlenceyi ve müziğin hazzını en iyi şekilde yaşatmayı hedefliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Hayatımız kitap

Kütüphane Haftası başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün başlayan Kütüphane Haftası’nda renkli etkinliklere evsahipliği yapacak.  Büyükşehir’in toplu ulaşımı kullanırken…