Magazin

Bu Sadi çok iş yapar

Kırmızı Oda hikâyeleri ile izleyicileri ekrana kitliyor… Geçtiğimiz haftalarda Sadi’nin hikâyesi başladı. Sadi racon kesen, mangalda kül bırakmayan, yengeç yürüyüşlü, gözü pek bir delikanlı… Tek korkusu ise hayatını zindan eden panik atağı! Sadi rolünü uzun süredir dizilerde zengin salon adamlarını oynayan Erkan Petekkaya üstlenmiş. Bilmiyorum neden Erkan Petekkaya bana pek bir sempatik gelmez!

Tanıyanlar çok cana yakın, hoş sohbet biri olduğunu söyler ama işte ön yargı bendeki de belki yakından tanısam kankam bile olabilecek birini sempatik bulamıyorum. Gel gör ki bu Sadi rolü Erkan Petekkaya’ya öyle bir oturmuş ki izlerken hayran kalıyorum. Sırf ben değilim tabiî ki beğenen, Erkan Petekkaya’nın oyunculuk performansı sosyal medyada da çok beğenildi ve gündem oldu.

Uzun bir aradan sonra Petekkaya, gerçek oyunculuk performansını Kırmızı Oda’da kat be kat gösterdi. Birkaç haftaya Sadi’nin hikâyesi biter ama Erkan Petekkaya’nın hikâyesi devam eder!

Bence yapımcılar artık Petekkaya’yı salonlardan alıp sokağa çıkartırlar yakın bir zaman içinde bu bıçkın Sadi’nin hikâyesi müstakil bir dizi hikâyesine dönüşürse şaşırmamak lazım.

İzlenir mi? Evet izlenir, sert kabuğunun içinde yumuşacık bir kalp taşıyan Sadi çok iş yapar…

Filiz Ahmet’in büyük değişimi

Oyuncu Filiz Ahmet sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla takipçilerini hayli şaşırttı.

İlk kez ATV’de yayınlanan Elveda Rumeli dizisi ile tanıdığımız sonrasında başta Muhteşem Süleyman olmak üzere birçok dizi ve sinema filminde izlediğimiz Makedonyalı oyuncu Filiz Ahmet, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerini şok etti. Filiz Ahmet, “çok yakında “notu ile yaptığı paylaşımda adeta yeniden doğmuş gibi…

Özel bir imaj çalışması ile çok farklı bir görüntüye kavuşan güzel oyuncunun bu yeni hali takipçileri tarafından çok beğenildi ve beğeni yağmuruna tutuldu.

Makyajlı Merve Dizdar

Masumlar Apartmanı dizisinde oynadığı rol ile bir anda tüm Türkiye’nin ilgi odağı olan başarılı oyuncu Merve Dizdar, doğallıktan yana olduğunun her defasında altını çiziyordu.

Hep sade halleri ile gördüğümüz Merve Dizdar  bu sefer full makyajlı bir halini paylaştı. Dizdar’ın bu hali görenleri şaşkına çevirirken sosyal medyada konuşulan konulardan biri de oldu. Yapılan makyajlar bambaşka birine dönen Dizdar’ın bu hali sosyal medyayı ikiye böldü bazıları makyajsız halinin daha doğal ve güzel olduğunu savunurken makyajlı halini beğenenlerde fazlalıktaydı.

Bana kalırsa Merve Dizdar makyajlı hali ile gerçekten şahane olmuş ama böyle makyajla ekran karşısına geçen birçok sıradan oyuncu var ama biz Merve’yi o sade duru güzelliği ve yüksek performanstaki oyunculuğu ile sevdik ve o hali ekranda gerçekten dev bir sanatçı olarak duruyor…

Sadece yakışıklı değiller, bir de farkları var

2020 yılında her sektörün “en”leri açıklandı. İşte bu “en”lerden biri de Amerika merkezli internet sitesinin Top Beauty World 2020 açıkladığı TB WORLD 2020 en yakışıklı 100 adam listesinde 8 tane ünlü Türk erkeği var.

Bu liste yer alan şu günlerde oynadıkları diziler reytinglerde zirvede olan Burak Özçivit ile Kerem Bürsin’den bahsetmek istiyorum sizlere. Bu iki yıldız oynadıkları her projede fark yaratan isimler.

Burak Özçivit şu günlerde Kuruluş Osman dizisinde oyunculuğunun zirvesini yaşıyor desem yalan olmaz. Dizideki karakterle o kadar uyum sağlamış ki onu izlerken gerçekten de Osman Bey’in gücünü, hırsını, insancıllığını görüyoruz. Best modellikten oyunculuğa geçişi sonrası Burak Özçivit aradan geçen yıllar içinde oyunculuk açısında taşları birer birer dize dize yol kat etmiş. Kara Sevda ile yakaladığı yükselişi Kuruluş Osman’da pik yapmış durumda. Tabi bunda dizinin hem yapımcısı hem de senaristi olan Mehmet Bozdağ’ında başarısını atlamamak lazım. Diziyi destansı hale getiren senaryosu ve ekip başarı da ortada…   

Yine TB WORLD 2020 en yakışıklı 100 adam listesinde 38. sıraya adını yazdıran Amerika’da büyümüş, eğitim almış ve birçok yabancı filmlerde yer almış bir Kerem Bürsin’den söz etmek istiyorum.

Türk erkek oyuncu standartlarını zorlayan Amerika’da büyümenin vermiş olduğu rahatlık, kendine olan güveni ile havasıyla, duruşuyla çok farklı bir oyuncu.

İlk bakışta konuşması ve hareketleri itici gelse de zamanla insan alışıyor ve onun farklı aurası izleyiciyi sarıp sarmalıyor. Yurtdışındaki çalışmalarının dışında onu ilk kez Türk izleyici Güneşi Beklerken dizisi ile tanıdı. Daha sonra ise Şeref Meselesi, Muhteşem İkili, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Ulan İstanbul gibi projelerde yer alan Kerem Bürsin şimdilerde Fox TV’nin romantik komedi tarzında olan Sen Çal Kapımı dizisindeki rolü ile  fark yaratıyor. Hollywod yıldızları ile âşık atacak oyunculuk ve karizması ile farkındalık yaratan isimlerden Bürsin.

İki oyuncu da 2020’de TB WORLD 2020 en yakışıklı 100 adam listesinde boşuna yer almamışlar, belli ki onların hem karizması hem de oyunculuktaki başarısı dünya çapında hayranlık uyandırmış.

45. Yıla özel proje

Türk Pop müziğin güçlü yorumcusu Yeliz 45’nci sanat yılında, Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur” adlı şarkısı ile müziğe geri dönüş yaptı.

“Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Yalan”, “Sel Suyu” gibi unutulmaz şarkılarıyla damga vuran Türk Pop müziğin güçlü yorumcusu Yeliz 45’nci sanat yılında, Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur” adlı şarkısı ile müziğe geri dönüş yaptı.
Yıllardır şarkıları dillere dolanan ve güçlü sesi ile beğeni toplayan usta yorumcu Yeliz, ünlü iletişimci Özgür Aras’ın prodüktörlüğünü yaptığı düzenlemesinde Alper Atakan imzası olan Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur”u yeniden yorumladı. Yeliz, sözleri Yusuf Hayaloğlu’na bestesi Ahmet Kaya’ya ait olan 1995 yılında Ahmet Kaya tarafından yorumlanan “Beni Vur” yıllar sonra 45. sanat yılına özel, single olarak müzikseverlerle buluşturdu.

Ünlü yönetmen Erkan Nas’ın yönetmeninde İstanbul sokaklarında çekilen klibi yayınlandığı an itibariyle Ahmet Kaya hayranları tarafından güzel yorumlar alan ve en çok paylaşılan şarkılar arasına girmesi nedeniyle hayli mutlu olan Yeliz “Ahmet Kaya gibi bir ustanın şarkısını yorumlamak büyük onur. Şarkıyı bana emanet eden ailesine, benim yorumuma sahip çıkan Ahmet Kaya hayranlarına da sonsuz teşekkür ediyorum. Yokluğunun 19. uncu yılında ustaya benden de özlemle selam olsun… ” diyerek duygularını dile getirdi.

45’inci sanat yılını kutlayan Yeliz, Safa Gülsoy’un, objektifine verdiği pozlarla kulaklara olduğu kadar güzelliği ile göz doldururken “Sanatçının eskisi olmaz. Sanatçı zamansız ve yaşsızdır. Dürüst, samimi ve doğruysa bunları hayatında var edenler her zaman kalıcı olur.” dedi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like