Kültür & Sanat

Sinema

Christmas Flow / Dizi

Oyuncu Kadrosu: Tayc, Shirine Boutella, Marion Seclin, daha fazlası

Türler: Fransa Yapımı, Hip Hop, Romantik Komedi Dizileri

Marcus ve Lila, Noel tatili sırasında Paris’teki kalabalık bir mağazada tanışır ve birbirlerinden ilk görüşte nefret ederler. Ancak yolları tekrar kesişir.

 

Christmas Chronicles / Film

 

Oyuncu Kadrosu: Kurt Russel, Darby Camp, Judah Lewis

Türler: Aile Filmleri, Komediler

Yanlışlıkla Noel Baba’nın kızağının kaza yapmasına neden olan iki kardeş, açık sözlü ve zeki bir Noel Baba ile birlikte Noel’i kurtarmak için tüm gece çalışır.

 

Benim Güzel Noel Şatom / Film

 

Oyuncu Kadrosu: Skyler Gisondo, Kara Hayward, Vincent Kartheiser

Türler: Belgesel Filmleri, Bilim ve Doğa Belgeselleri

Bu belgesel dramada, sosyal ağların insanlar üzerindeki etkileri, kendi yaratımları konusunda uyarılarda bulunan teknoloji uzmanlarının eşliğinde ele alınıyor.

Kitap

 

İz Bıraktığın Kadar Varsın / Kitap

 

Yazar: Esra Ezmeci

Yayınevi: Destek Yayınları

Sayfa Sayısı: 328

Barkod: 9786254414855 

Ne kadar iz bırakırsanız o kadar vazgeçilmez olursunuz.

Kusursuz bir bütün için harikulade parçalar gerekir. Tıkır tıkır işleyen bir sistem ancak böyle yürür, bir kovandaki arıları ya da devasa bir karınca yuvasını düşünün. İlişkiler de böyledir, hiçbir şey tek başına tüm ilişkiyi ayakta tutmaya yetmez. Fırtınaya yakalanmış bir tekneye yelkenler tek başına yardımcı olamaz, sağlam bir motor, belki devreye girmesi gereken kürekler ve güvertede teknenin seyrini sağlayan hünerli birkaç insan lazımdır.

Bu bir keşif yolculuğu olacak, yelkenlerinizi ayarlayın, birazdan rüzgâr onları şişirecek ve gitmeye korktuğunuz yabancı kıyılara sürükleneceksiniz. Korkmayın, bu yabancı topraklar aslında şimdiye dek ayak basmadığınız kendi kıyılarınız olacak…

Uzman Psikolog Esra Ezmeci bu kez cinsellikten çapalamaya, eril ve dişil enerjilerden iletişime iz bırakmanın ve vazgeçilmez olmanın yollarını anlatıyor. İlişkilerde cesaretin ve özgür doğanızı hissettirebilmenin fark yaratan, devrimci yollarını incelikle tarif ediyor.

Tarih nice korkak insan hikâyesiyle doludur ama biz hiçbirinin adını duymamışızdır. Cesur olduğunuz kadar iz bırakırsınız ve iz bıraktığınız kadar yaşarsınız…

 

Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama

Yazar: Beyhan Budak

Yayınevi: Sahi Kitap

Sayfa Sayısı: 240

Barkod: 9786057405814

Güçsüz değilsin, sadece insansın.
Her şeyle savaşamazsın.
Her konuda en iyisini yapamazsın.
Her zaman mantıklı davranamazsın.

Bazen akışına bırakmak gerekir.
Bazen savaşmak ve kazanmak yerine yenilgiyi kabul etmek gerekir. Çünkü dünya, yapmak istediklerimizden, kontrol edebileceklerimizden ve gücümüzün yetebileceğinden daha fazlasını içerir.

Sonuç değişmese de birçok insan hep aynı yöntemi denemeye devam eder. Sen de bunu yaparsan her seferinde kendini daha öfkeli, daha mutsuz hissedeceksin.

Bu kitapta, mutluluğunun kaybettiğin yerde olmadığını anlatmaya çalıştım. Eğer yeterince uğraştığını düşünüyorsan ve sonuç alamıyorsan, artık yola çıkma zamanı gelmiştir.

 

Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa – Bir Arayışın Romanı

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin

Yayınevi: Destek Yayınları

Sayfa Sayısı: 264

Barkod: 9786254414046 

“Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar. Ya bir insan bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.”

– Tolstoy

Demirden keskin bir düdük sesi yükseldi o sırada. Ayrılığın ciddiyeti buz gibi sardı bedenimi. Kapılar kapandı sonra… Çantam sağımda, yalnızlık karşımda…

Gidiyorum!
Hayır bir saniye!

Filmlerde böyle olmazdı ki… Son anda muhakkak bir kalma sebebi yazardı senarist. Tam hareket etmek üzereyken trenden atlayıverirdi
esas adam.

Oysa şimdi rayların üzerinde kaymaya başlamıştı bile tren… Ayrılığın göğsüme oturan ağırlığıyla camdan dışarı bakıp el sallayan insanlarla dolu peronu izledim.

Beni uğurlamaya gelmeyen herkese teşekkür eder gibi bir damla gözyaşı bıraktım oraya.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like