‘‘Doğaya Saygılı Alışveriş’’

‘‘Doğaya Saygılı Alışveriş’’ mottosuyla emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin Sürdürülebilir Pazar Yeri Createrra.com.tr, bünyesine yeni katılan markalarla büyümeye devam ediyor!
Türkiye’nin Sürdürülebilir Dijital Pazar Yeri Createrra, başta iklim krizi olmak üzere çevresel ve sosyal problemlere karşı alternatif çözümler sunmak için yayın hayatına başladığı günden bu yana bünyesine yeni markalar katmaya devam ediyor. Etik üretim anlayışını benimsemiş 150’den fazla doğa dostu markayı çatısı altında bulunduran Createrra, çevre duyarlılığı yüksek tüketicilerin buluşma noktası oldu.

Createrra, yavaş moda, doğal güzellik, etik aksesuarlar, yaşayan evler, evcil hayvan, anne-bebek-çocuk ve sağlıklı beslenme gibi kategorilerle daha yeşil markaların binlerce ürününü sunuyor. Doğa dostu markalara, ürünlerini bilinçli tüketiciler ile buluşturması için imkan sağlıyor.

Öne çıkan markalar arasında kökenini özgünlükten, ilhamını doğanın döngüsünden alan Türkiye’nin ilk sürdürülebilir takı tasarım markası Runda Jewelry, doğal, yüksek kaliteli, katkısız ve koruyucusuz sağlıklı besinler sunan Wefood, yeni nesil efervesan teknolojisinin ürünü, tablet diş macunu ile diş temizliğine yeni bir anlayış getiren T-Brush, paraben, alkol, esans, boya içermeyen, %100 vegan ve Peta onaylı temiz kozmetik markası The Purest Solutions, bitkisel bazlı, deri alternatifi kumaşlardan tasarlanan çantaları ile Ayanas, etik ve yavaş modanın öncülerinden Ra Denim bulunuyor.

Createrra’nın Kurucusu Gamze Tüysüz Yalgın, proje hakkında ‘’Projemiz hazırlık aşamasından beri çevre dostu markalar tarafından çok büyük bir ilgi gördü. Çevre bilinci gelişmiş markaların ailemize katılmasıyla her geçen gün daha da güçleniyoruz. Markalardan aldığımız güçle hızla büyümeye ve daha yeşil markaları bilinçli tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 2030 yılına kadar, tamamı sürdürülebilir markalarla daha yeşil bir alışveriş deneyimine öncülük etmek ve iyileştirici etkiyi kalıcı kılmak. ’’ yorumunda bulundu.

Createrra Hakkında

Createrra, dünyamız ve içinde yaşayan canlılar için sürdürülebilir, organik ve doğa dostu ürünlerin bir araya geldiği dijital pazar yeridir. Createrra, Birleşmiş Milletler’in 2015 yılında oluşturduğu “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA)” içerisinden 12 numaralı “Sorumlu Üretim ve Tüketim” amacını kendi iş süreçlerinin merkezinde konumlandırıyor. Sürdürülebilir, ilkeli üretimi benimsemiş ve etik üreticilerin oluşturduğu ekosistemi genişletmek için çalışan dijital pazar yeri, aynı zamanda iyileştirici etkiyi yaymak isteyen tüketicileri de bir araya getirerek topluluk ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler planlıyor.

Doğanın döngüsü ile uyum içinde gerçekleşebilecek yepyeni ve daha yeşil bir alışveriş deneyimi sunuyor, etik değerler çerçevesinde bir araya gelen markaların alternatif sürdürülebilir ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor. Detaylı bilgi için createrra.com.tr sayfasını ziyaret edebilir veya LinkedinInstagramTwitter ve Facebook sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like