”Bir Mangal Hikâyesi…” Gece Yiyen Adam

İzmir’de 5 şubesiyle hizmet veren yeni nesil hamburgerci Gece Yiyen Adam, Türk damak tadına uygun orijinal menüleriyle lezzet rüzgârı estiriyor.

Gece Yiyen Adam’ın kurucusu olan ve uzun yıllar görsel sanatların farklı dallarında çalışan Özenç Uluz ile projeye yatırım desteği sağlayan, inşaat ve cafe sektöründe hizmet veren Ali Karagöz, yemek tutkuları sayesinde bu projeyi yaşama geçirdiklerini söyledi.

Mottosundan da belli olduğu üzere bir mangal hikâyesinin yazıldığını, yemek yemenin bir tutku olduğunu ve İzmir’e lezzet avcılarına yönelik yeni bir mekân kazandırdıklarını ifade etti.

Gece Yiyen Adam markasının 12 yıl önce bir twitter hesabı olarak başladığını ve İzmir’de benzerine az rastlanan özgün menüleriyle dikkat çektiklerini vurgulayan Uluz, “Gece yemek yemeyi çok seven biri olarak Gece Yiyen Adam adıyla twitter hesabı açtım. Orada yemek ve farklı mekânlar üzerine çok keyifli sohbetler yapıyorduk. Daha sonra 4 yıl önce bir hamburgerci açma fikri doğdu. Yaz kış Alaçatı’da yaşayan biri olarak ilk şubeyi de orada açtım. Daha sonra İzmir’de de şube açma konusunda bana gelen talepler artınca ikinci mekânımızı da Bostanlı’da 3 ay önce hizmete sunduk. Çeşme, Balçova, Bornova olarak devamını getirdik. Konsepti belirlerken bugüne dek edindiğim deneyimlerle birlikte hem görsel anlamda iştah kabartan hem lezzetli hem de Türk damak tadına uygun menüler oluşturduk. Hamburgerin yanı sıra sosisli sandviç ve tostlarımız da çok beğeniliyor” dedi.

Hamburgerde Türk lezzetleri

Klasik hamburger mantığından uzak çeşitlerin ilk günden beri ilgi gördüğünü kaydeden Özenç Uluz
şöyle devam etti: “ İnsanlar artık hamburger içindeki domates turşu marul üçlüsünden sıkıldı ve yeni
lezzet arayışındalar. Gece Yiyen Adam’da kaşarlı patlıcanlı beğendili, pastırmalı humuslu, hellim peynirli, közlenmiş biberli gibi farklı çeşitlerdeki hamburgerlerimizle lezzet patlaması yaşatıyoruz. Amacımız ilk günden beri orijinal lezzetleri ortaya çıkarmaktı; bunda da başarılı olduk. Tüm ürünlerimizi ve soslarımızı özel tariflerle kendimiz imal ediyoruz. Herhangi bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Bütün ürünlerimiz taze olarak alınıyor ve hijyenik bir şekilde hazırlanıyor. Gece Yiyen Adam’ın marka yüzü olarak özellikle çocukların ilgisiyle karşılaşıyorum. Benimle hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Biz işimizi severek yapıyoruz. Yeni lezzet sürprizleriyle konuklarımızı şaşırtmaya devam edeceğiz”

Gece Yiyen Adam’ı ulusal bir marka haline getirmek istediklerini ifade eden Özenç Uluz, 2022 yılı sonunda Köln’de yeni bir şube açarak artık dünyaya açılmayı hedeflediklerini belirtti.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like