TatilBudur Kapıda Vize Uygulaması ile Yunan Adalarına Olan Güncel Talebi Değerlendirdi

Türkiye’nin birbirinden değerli turizm bölgelerinde, misafirlerini kaliteli bir tatil deneyimi ile buluşturan TatilBudur; yakında hayata geçecek olan kapıda vize uygulamasına ilişkin Yunan adalarına olan ilgiyi değerlendirdi.

Ege sahillerinden kolaylıkla ulaşılabilen, tarihi ve gastronomi zenginliği ile her zaman ilgi gören tatil rotaları arasında yer alan Yunan Adaları, kapıda vize uygulamasının başlaması ile tekrar turizm sektörünün gündemine taşındı. Bir hafta öncesinden başvuru yaparak kısa süreli konaklamalı vize almanın mümkün olduğu Yunan adaları, yaz tatilinde hem yurt dışına çıkmak hem de Ege sahillerinin tadını çıkarmak isteyen yerli turistlerin yeni adresi oluyor.

Farklı ülkelere Schengen başvurusu yapmak için yakın zamana randevu alınamazken, kapıda vize uygulaması ile Yunan adaları bu yaz tatili için cazip bir rota haline geliyor. TatilBudur’un CEO’su Onur Otruş; ”Rezervasyonları incelediğimizde öncelikle Rodos ve Kos’un tercih edildiğini görüyoruz. Sonrasında Midilli ve Samos geliyor. Rodos’a olan talep Şubat ayında en üst seviyelere yaklaştı. Geçen yıla oranla Yunan adalarına talebin TatilBudur özelinde %300’lük bir artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Hatta yeni rezervasyonlar almak için ek feribot seferlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Ek olarak, Nisan ayından itibaren de 10 adaya Türk rehberler konumlandıracağız.” Dedi.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Mimarlık

Hayvanların içgüdüsel ev formları ve doğada dik açılar Bazı hayvanlar, içgüdüsel olarak bazı formları doğrudan üretebiliyor. Mesela arılar,…