Mutlu Evlerin Formülü

Enerji veren dekorasyon önerileri

Mutlu evlerin formülü

Kışın soğuk ve kasvetli havası yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Enerjinizi yükseltecek mobilyalarla dekore edeceğiniz evinizde, günün yorgunluğunu atarak huzur bulmanın tam zamanı. Evlerde daha çok vakit geçireceğimiz bugünlerde, doğru seçilmiş renk ve tasarımlarla enerjinizi artırmanız mümkün.

En çok zaman geçirdiğimiz ve bizi en çok etkileyen mekânların başında gelen evlerimiz, pozitif enerji verecek şekilde dekore edildiğinde, bu olumlu atmosfer iş yaşamımız ve sosyal çevremiz ile olan ilişkimizi dahi etkiliyor. Evdeki enerjiyi dengelemek için işe mobilyalardan başlamak gerekiyor. Mobilyalarda yapılacak ufak değişimler ve kullanılacak aksesuarlarla ortamdaki enerjiyi kolayca yükseltmek, sabahları daha dinamik uyanmak ve gün boyu aktif olmak mümkün.

Enerji veren renkli mobilyalar

Renklerin evlerdeki enerjiyi dengelediği ve olumlu enerjiye katkı sağladığı bir gerçek. Canlı bir turuncu, sarı, parlak yeşil ve pembe renkte tekli bir koltuk ya da kırlent kullanmak odanızın enerjisini anında yükseltecektir. Yeşil genellikle sakinleştirici olarak kabul edilse bile, parlak tonları güçlü bir yaşam enerjisi sağlar. Turuncu ise bulunduğu ortamda enerji ve coşkuyu temsil eden heyecan verici bir renktir. Açık tonlardaki pembelerle daha dingin bir hava yakalarken, koyu pembelerle evinize canlılık katabilirsiniz. Sarının neşe saçan enerjisini bilmeyen yoktur. Yaz mevsimini temsil eden sarı, bulunduğu alana hareketlilik katar. Evinizde hangi noktada yüksek enerji bulunsun istiyorsanız orada sarı renkli bir aksesuar kullanabilirsiniz. Evinizde fazla renk kullandığınız için enerji patlaması yarattığınızı düşünüyor ve sakinlik arıyorsanız, beyaz renk ve pastel tonlar kullanarak ortamı sakinleştirebilirsiniz.

Anlam yüklemediğiniz eşyalarınızla vedalaşın

Evinizin büyüklüğü, eşya yoğunluğu, boş alan oranı da pozitif enerjinizi arttırmak için önemli bir etkendir. Evinizde mobilyalarınızın kattığı dekoratif enerji kadar, boş alanların sağladığı ferahlık hissi de vazgeçilmezdir. Ferahlık sağlayacak boş ve mobilyasız alanlar da birbiriyle orantılı olmalı. Evinizde canlı ve olumlu bir enerji sarmalı oluşturmak için Konmari yönteminden ilham alabilirsiniz. Konmari eşyalarınızı odaya göre değil kategori bazında değerlendirip, eleyerek, seçerek tüm evinizi, hatta hayatınızı yeniden düzene koymanıza yardım eden bir düzenleme tekniğidir. Japon düzenleme uzmanı ve yazar Marie Kondo eşyaları kategorilere göre ayırarak yerleştirmemizi ve kullanmadığımız eşyalara ise enerjimizin bir parçası oldukları için zamanı gelince teşekkür edip ayrılmamız gerektiğini vurguluyor.

Işık saçan aksesuarlar

Eve enerji sağlayan en büyük kaynak gün ışığıdır. Yeterince ışık almayan bir evdeyseniz, klasik tavan lambalarınıza ilaveten aplik ya da lambader kullanımızda fayda var. Pozitif enerjiyi artıran, yüksek aydınlatmalı ve doğal tonlarda ışık veren ampullere ve birden fazla aydınlatıcıya yönelmelisiniz. Sakinleştiren ve iç huzuru sağlayan renklerde mobilyalarınıza uyumlu halılar, puflar ve sehpalar enerjik bir ortamı destekleyecek unsurlar. Bunun yanı sıra rengarenk avizeler ve masa lambaları da çalışma ortamınıza renk katacaktır.

 

Kelebek Mobilya’nın evinize enerji katacak onlarca çeşit modelde ve renkte özgün tasarımlarını görmek için www.kelebek.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

Kelebek Mobilya Hakkında: Türkiye’nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarındandır. Kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda üretimine devam eden kuruluş, bugün ürünlerini yurt içinde 200’ün üzerinde mağazada tüketicilerin beğenisine sunmakta, yaklaşık 30 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracatı ve yurtdışında yer alan konsept mağazalarıyla uluslararası pazarda da faaliyet göstermektedir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like