Başkan Oran Toplu Konut Projesi için Düğmeye Bastı!

Başvurular Temmuz ayında başlıyor!

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, artan kiralar ve emlak fiyatlarının fahiş rakamlara ulaşmaması için kolları sıvadı. 417 dairelik toplu konut projesine ilişkin açıklamada bulunan Oran, “Buradan müjdeleyelim, Temmuz ayında başvurular başlıyor” dedi.

Çeşme’nin ünlü plajı Ilıca’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 6 metrekarelik sosyal mesafe locaları oluşturuldu. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran (fotoğrafta) koronavirüs nedeniyle birçok alanda talep ve tercihlerin değiştiğini belirtti. ( Ömer Evren Atalay – Anadolu Ajansı )

İlçede lojman sorunun ciddi sıkıntı yarattığını anlatan Başkan Oran, “Çeşme Hastanesi’nde bir eylem yapıldı. Lojmanlarla ilgili sıkıntı var. Kiralar her yerde olduğu gibi Çeşme’de de yüksek. Çeşme’de 1 kat daha yüksek. Biz Çeşme’de her sektörde, sağlıkta, eğitimde, güvenlikte, belediyecilikte memurlarımızın barınma ihtiyacını karşılayacak lojman sıkıntımız var. Bunları çözmemiz lazım. Bununla ilgili Temmuz ayında Çeşme Belediyesi 417 konuttan oluşacak, yeni toplu konut projesinin başvurularını almaya başlıyor. Buradan müjdeliyorum” diye konuştu.

417 konut yapılacak

Başvuru şartları bayramdan sonra açıklanacağını söyleyen Oran, “417 konut yaraya merhem olur ama çözüm değildir, yetmez. Çok daha fazla konuta ihtiyaç var. Bu konuda da Musalla Mahallesi ile Ovacık arasında, biz oraya ‘Tansaş arkası’ deriz; o bölge için imar planlarımız şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde. Askıya çıkmak üzere. İnşallah oradaki sorun da çözülürse Çeşme’deki arz – talep dengesini kurmuş, kiraları da biraz aşağı çekmiş oluruz” dedi.

Oran, projeyi eşitlikçi bir yaklaşımla, yönetmeliklere uygun, plan ve proje bütünlüğü içerisinde gerçekleştireceklerinin vurguladı.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Tarçınlı Tulumba

Kış mevsiminin vazgeçilmez aroması tarçın, tulumba tatlısı ile buluşuyor Osmanlı Tulumbacısı’ndan yeni imza tatlı: Tarçınlı Tulumba Osmanlı Tulumbacısı…