Akdeniz İş Dünyası’nın Kalbi İzmir’de Atacak

İZİKAD, Akdenizli iş insanlarını İzmir’de buluşturacak

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. 24 Akdeniz ülkesi ve çevresinden iş dünyası liderlerini bir araya getirecek Mid of Med Akdeniz Havzası İş Dünyası Zirvesi 28-30 Ocak 2024 tarihinde İzmir’de gerçekleşecek.

Binden fazla iş dünyası örgütü, uluslararası şirket, girişim ve girişim sermayesi, kamu temsilcisi ve akademisyen Akdeniz’in sürdürülebilir geleceğini masaya yatırmak için Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde buluşacak.

Akdeniz havzasının stratejik hedefleri doğrultusunda ülkeler arası işbirliklerini geliştirmek için İZİKAD öncülüğünde yürütülecek zirvede Akdeniz ülkeleri arasında ticaret hacminin artırılması, ortak Akdeniz değerlerinin ve bölgesel barış iklimi için uluslararası ticaretin iyileştirebilir rolünün konuşulması hedefleniyor. Zirvede düzenlenecek panellerde Akdeniz’in önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer alırken ihracatçı şirketler B2B toplantılarında uluslararası ağ bağlantıları kurma fırsatı bulacak.

Akdeniz Stratejik Ortaklıklar Merkezi Hedefi

Bu zirvenin sonunda İZİKAD, Akdeniz Stratejik Ortaklıklar Merkezi kurarak İzmir’i Akdeniz ticaret havzası merkezi yapmayı ve iş dünyası örgütleri ile işbirliğini güçlendirerek bölgenin uluslararası politikalarını etkileyebilmeyi hedefliyor.

UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan 8500 yıllık Tarihi Liman Kenti İzmir’in uluslararası görünürlüğüne de katkı sunacak Zirvede Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME), Akdeniz İçin Birlik (UfM), Akdeniz İş Dünyası Konfederasyonları Birliği (BUSINESSMED), Avrupa-Akdeniz İş Kadınları Örgütleri Federasyonu (AFAEMME), Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBERS)  ve Dünya Bankası’ndan üst düzey konuşmacılar yer alacak.

Zirve’ye İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) da destek veriyor.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

Bach Çiçek Terapisi

Hastalık, özünde ruh ve zihin arasındaki çatışmanın bir sonucudur. Ruhsal ve zihinsel çabanın haricinde hiçbir zaman ortadan kaldırılmayacaktır.…